POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Mungesa e gjumit shkak i problemeve në jetën sociale, zbulojeni arsyen

Foto ilustruese

Një studim i realizuar së fundmi ka treguar se mungesa e gjumit ka një ndikim të madh në jetën tuaj sociale të përditshme.

Sipas studiuesve kanë zbuluar se personat që nuk bëjnë gjumë sa duhet, ndjehen më të vetmuar dhe kanë më pak gjasë të krijojnë raporte me të tjerët, duke evituar kontaktet sociale ngjashëm me personat nën ankth.

Mirëpo, ky largim social i bën personat e ndrojtur që të duken me pak atraktiv ndaj të tjerëve, kanë deklaruar hulumtuesit.

Këto të gjetura nga hulumtuesit, janë të parat që tregojnë lidhjen në mes të gjumit dhe raporteve shoqërore, apo izolimit social.

a.de./Shqiptarja.com
Komento