Mungoi në ndeshjet e Kombëtares, mesfushori lë pas lëndimin

Mungoi në ndeshjet e Kombëtares, mesfushori lë pas lëndimin

Kombëtarja

Endri Çekiçi ka lënë pas dëmtimin dhe është rikthyer në stërvitje me Konyaspor. Mesfushori qëndroi larg fushave për tre javë, pas dëmtimin në elitën e Turqisë. Dëmtimi bëri që pogradecari të mos ishte opsion për Edy Rejën në dy ndeshjet e fundit të Ligës së Kombeve.

Shqipëria barazoi me Islandën në Tiranë dhe humbi në transfertë me Izraelin, duke mos ia dalë të jetë konkurruese në Ligën B. Vendi i tretë në grup dhe performanca jo e mirë bënë që Kombëtarja mos jetë në garë për Euro 2024 nga kompeticioni i Ligës së Kombeve. Veç Çekiçit, te Shqipëria kishte mungesa të shumta. 25 vjeçari është titullar absolut te Konya në Turqi, duke dhuruar shpeshherë "perla" nga distanca të largëta.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Policia ndaloi protestën e Berishës në Bulevard, si e vlerësoni vendimin?



×

Lajmi i fundit

SHBA/ Shitje rekord në internet, pavarësisht inflacionit të lartë

SHBA/ Shitje rekord në internet, pavarësisht inflacionit të lartë