613 kg kokainë në kontenier/ Mungojnë avokatët, shtyhet sërish pretenca për Arbër Çekajn (VIDEO)

TIRANE- Mungesa e avokatëve është bërë shkak për shtyrjen e pretencës për Arbër Çekajn, pronari i kompanisë "Arbi Garden" në kontenierët e së cilës bashkë me bananet u zbuluan nga policia 613 kilogramë kokainë.

Pretenca është shtyrë edhe për dy të arrestuarit e tjerë në këtë proces Armando Pezaku, shoferi trajlerit që çoi kontenierët me banane nga porti në Maminas si dhe menaxheri i ‘Arbi Garden” Donaldo Lushaj.

Çekaj fitoi gjykim të shkurtuar pak javë më parë. Arbër Çekaj u esktradua rreth një muaj më parë nga Gjermania.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Ukraina përkujton masakrën e Buçës

Ukraina përkujton masakrën e Buçës