'Hajde më puth një herë në prapanicë'/ Murrizi i përgjigjet Ramës me batutën e Kadri Roshit te filmi me Sali Protopapën

Në përgjigje të kryeministri Edi Rama, i cili iu drejtua disa herë gjatë fjalimit të tij, deputeti Myslim Murrizi i është përgjigjur me batuta dhe ironi.

"E ruaj Zoti meqë iku, e pashë që u bë ujë ndjesë, më knaqi se ka filluar të shoh ëndrra me sy hapur, edhe mua ndonjëherë më duket si Skëndërbeu i Elizës dhe herë si Ismaili. Kam ardhur në Tiranë, jo nga mami si anëtare e Byrosë Politike. Mora vesh që ju komonukoni nëpërmjet bizneseve. Të ishte Kadriu gjallë do të thotë atë që i tha Sali Protopapës. Doktor i sëmundjeve ngjitëse e mora vesh që ishte këtu, Eliza thuaj që të prish muzeun, bashkinë, vetëm piramidën e drejtuesit shpirtëror", iu përgjigj Murrizi.


Lajmi kryesor:

Gjoni: Komision Hetimor për shembjen e Teatrit! Spiropali: Protesta do mbahet mend si 'tubim makbethian i kafshimit të veshit' (VIDEO)


B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Anëtarësia përzgjedh kandidatët për deputet, a mendoni se procesi i nisur në PD do jetë efikas?×

Lajmi i fundit

John

Meta i merr 'kauzat' opozitës, sulmon qeverinë: Keni braktisur blegtorinë, harxhoni miliarda euro për tenderë 'sekrete'