Murrizi ironizon Metën: Mbledhjet online shou i radhës i të njëjtëve aktorë të teatrit të pështirë politik

Foto ilustruese

Mbledhjet online shou i radhës i të njëjtëve aktorë të teatrit të pështirë politik

Këta kanë 30 vjet që mblidhen në tavolinë e fizikisht dhe vetëm janë tallur e kanë vjedhur shqiptarët.

Tani duke qenë larg njëri tjetrit dhe e shohin me ekran” besoj” qe do ta rregullojnë

Këshilli i Sigurisë Kombëtare me Kushtetutë, është si bashkimet profesionale dikur

Neni 168 i Kushtetutes pika 3 shprehet qartë se:

Këshilli i Sigurisë Kombëtare është organ këshillues i Presidentit të Republikës

Pra njëlloj siç një President tjetër emërtoi një strukturë më “veteranë pensionistë” dhe i quajti “ këshilli i të urtëve”

Por ndryshimi është se “këshilli i të urtëve” nuk është cituar në asnjë nen të Kushtetutës

Ndërsa Këshilli i jo të urtëve por i hajdutëve me emrin Këshill i Sigurisë Kombëtare, është sanksionuar në Kushtetutë( neni 168 pika 3)

Tani se çfarë këshillash mund t’i japin Presidentit për Pandeminë dhe virusin covid-19 këta “ baballarë” të MJEKESISE nuk besoj se ka Shqiptarë ta dijë.

Por edhe se çfarë këshille ,këshillimore pret Presidenti nga këta 9 politikanë ku asnjeri nuk është MJEK, vetëm Presidenti mund ta dijë.

1 ka mbaruar për gjuhe,1 ka mbaruar anglisht, 1 ka mbaruar ekonomik,1 ka mbaruar shkenca politike,1 ka mbaruar per kimi, 1 ka mbaruar juridikun, 1 ka mbaruar oficer dhe Rama me Bashën me shkollë të mesme se njeri ka marrë diplomë per zhgarravina, tjetri pas 12 viteve por “anonime”si jurist-perkthyes dhe te dy vijnë me katapult nga emigrant në Francë e Hollandë në“ lidera” për Shqiptarët.

Një gjë nuk kam arritur ta kuptoj fare fare dhe ishalla mar ndonjë shpjegim nga këshilli këshillimor i Presidentit.

Ky varianti qe: të shtunë e të djelë në izolim TOTAL dhe nga e hëna gjer të premten bredhje tufa tufa në çdo lokal, nuk e di se ku eshte kopjuar ose cili protokoll e ka????????

E.D./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se duhet të ketë ndryshime të ministrave të kabinetin qeveritar në muajin shtator?

Komento

Komente

 • Or Tej: 26/03/2020 11:47

  Kryehajduti Ilir Meta Kryetar i Keshillit te Sigurise Kombetsre... ptu rrace mu...

  Përgjigju
 • Or tej: 26/03/2020 11:10

  Corbe hesspi

  Përgjigju
 • edi: 26/03/2020 00:41

  Buzegazi Breshke e shperfytyruar Meta Ka perzier gjelle politike ne Shqiperi prej 30 vitesh Bravo Murrizi Lexo : Ky vendim eshte pregatitur nga Djalli buzeqesh dhe me dashuri FLAKA E KUQE Pushti Meta ,bashke me ish K/Ministrin Hajredinaj ,dhe ish vizitat qe bente maleve lumenjve dhe pemeve qe lulezonin ,kunder Popullit te Kosoves , Ky buzeqeshes Komunist ka 30 vite qe perzien gjellen dhe hedh Helmin ne Shqiperi. Nuk e di a e shikon Amerika kete K/Bastard Kripto /Komunist nje fosilje i ardhur nga ish Komunizmi qe duhet qeruar nga faqja e dheut , Cfare i ka bere ky monstruoz grabitqare Shqipetareve , ne te gjitha fushat SPAK ,Bej zap kete kufome qe po sjell dita dites nje tragjedi per Shqipetaret Fundi i tije Gjarperi te hematisur do te jete sherim per KOMBIN

  Përgjigju
 • abc news: 25/03/2020 23:31

  BRAVO,MURRIZ,,,TE GJITHE ATA QE U MBLODHEN JANE HALE E SHKUAR HALEVE....

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Plagosi me thikë babë e bir, autori me probleme mendore