Muzikë dhe emocion, Orkestra Kamerale NewBorn nga Kosova dhuroi spektakël për artdashësit e Vlorës

VLORË- Dhjetë artistë të rinj, instrumentist solist në filarmoninë e Kosovës, kanë performuar në sallë e teatri "Petro Marko" në Vlorë.

Të drejtuar nga dirigjenti Edon Ramadani, artistët nga Prishtina kanë performuar për artdashësit vlonjatë pjesë nga kompozitorët shqiptarë, si Avni Mula, Feim Ibraimi, Gjergj Kaçinari, Rashid Krasniqi, Rexho Mulliqi, të traditës, dhe të huaj si Johaquin Rodrigo, Charles Gounod.

Artistët përmes muzikës së mirë, emocione të veçanta kanë përcjellë edhe soprano Zana Abazi Ramadani, me shoqërues në trombon Betim Krasniqit,Avni Krasniqi në kornet, Kaltrina Krasniqi në flaut dhe Shkumbin Bajraktari në klarinet!

Mbrëmja e djeshme, për publikun vlonjat, ishte një mbrëmje magjike, dhuruar mjeshtërisht bukur nga arti cilësor e me shumë nivel i artistëve të Orkestrës NeëBorn të Kosovës

J.GJ./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ju duket e drejtë që studentët e pavaksinuar të humbasin vitin akademik?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Nuk mori votat e parashikuara më 25 prill, dorëhiqet nga LVV Bojken Abazi