“My Friends” i Seserit shfaqet në kinema Imperial dhe Agimi në Tiranë

/ATSH/.- Filmi me metrazh të gjatë "My Friends",  i realizuar ne SHBA,  me regji të  Kreshnik Seserit ka nisur të shfaqet nga sot në Kinema Imperial  dhe ne Kinema Agimi në Tiranë. Filmi me producent Kreshnik Seserin i cili jeteon ne Amerike nga viti 1988 kur iku nga Shqipëria , vjen keshtu për herë të parë për shqiptarët  me një film që ka në qëndër  mafian dhe korrupsionin në nivelet më të larta,
Film i zhanrit  dramë, aksion dhe erotik ka shumë histori të njerëzve që regjisori Seseri ka njohur gjatë kohës në Amerikë.
"Jam regjisor, skenarist dhe producent i projektit, por në film kam edhe  rolin e një mafiozi peruan, kurse aktori shqiptar, Marko Caka luan rolin e nje polici", tha Seseri.  Në rolet kryesore interpretojnë aktorët e Hollivudit , Cast Brian, Anthony Wilson, Steve Dash, Reno Laquintano, Ivan The Terrible Santiago, Vincent Riviezzo, Marko Caka.
Ideja e filmit  është të mbajmë shoqërinë afër, familjen dhe se  çdo lidhje ka një çmim. Interesi kur u morr vesh që po bënim një film ishte i madh.  Komuniteti i Philadelphia's , New York,  dhe Bostonit na nderuan e ftuan në disa festivale, ka thene Seseri, edhe skenarist i filmit.

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Lufta/ Britania plan për të dërguar predha uraniumi në Ukrainë, reagon Putin: Armë me përbërje bërthamore, Rusia do të reagojë nëse kjo ndodh