Myslim Murrizi: Zonja Kim, këta nuk janë zyrtarë por zagarë! Do hanë jo veç barin por edhe lëpijnë pështymat e njëri-tjetrit

Myslim Murrizi

Takoj sa më pak që ti njohësh sa më mirë, ose mos i tako fare që ti njohësh në mënyre të shkëlqyer.

Tako më shumë qytetarë dhe do të bindesh që ato që ju takoni për hatër të misionit dhe funksionit tuaj, nuk janë zyrtare por zagare.

Ata jane pjesë e së njëjtës tufë hajdutësh, komunistësh, neokomunistesh, mashtruesish ordinerë, servile të pështirë, vemje, skuthe, hipokrite, te pa vlere, pa burrni, pa dinjitet, pa moral, pa kellqe, te piste, te pa bese, te ndyre dhe pervers, qe ndryshe ju thone e ndryshe mendojne e veprojne

Kur ju takojne Ju, zgerdhihen qe te duken sikur qeshin, mbajne shenime qe te duken sikur ju degjojne, pranojne çdo gje qe te duken si pro perendimore, ju thone po po per çdo gje qe te duken si xhentile, tregojne, raportojne, spiunojne dhe shpifin çdo gje per kundershtaret apo rivalet brenda partise apo jashte saj duke menduar qe po ju sherbejne ose fitojne besimin Tuaj, rrespektin apo mbeshtetjen Tuaj

Pra me pak fjale keta jane plehra, llumi dhe funderrina te shoqerise Shqiptare 30 vite post- komunizen qe jo bare, por hane M…. e njeri tjeteit, lepijne peshtymat e njeri tjetrit, falin te sharat dhe degjenerimet me rop shpije e liber shpije qe i bejne njeri tjetrit per te mashtruar Shqiptaret sikur luftojne njeri tjetrin

Por e verteta eshte qe : keta jane bashkë me njeri tjetrin prej 30 vitesh, vjedhin bashke, punojne se bashku, jetojne komshinj me njeri tjetrin, hane pine gezojne qeshin me njeri tjetrin dhe bashkarisht tallen me Shqiptaret e “ mashtrojne” nderkombetaret prej 30 vitesh sikur jane ne “ lufte” me njeri tjetrin

E nderuar Zj Kim!

Po si mund te shkeputen nga e kaluara komuniste, ish komunistet?

Po bijte e tyre biologjik shpirteror dhe ideollogjik??

Po ish spiunet e sigurimit te shtetit??

Prej 30 vitesh ne krye te ketij vendi, kane qene vetem kjo kategori e ndyre e kesaj shoqerie

Ne 30 vite Shqiperia ka patur 7 president( me gjith Meten), 9 kryeministra, 8 kryetare kuvendi, dhe afro 110 ministra

Pothuajse qe te gjithe kane qene ose ish komunist, o bijt dhe bijat e tyre,o spiune te sigurimit

E si u shkeputkan nga e kaluara komuniste me nje takim 1 oresh Tuajin me Lulin dhe me nje deklarate publike para mediave nga ana Juaj????????

Bile keta jane kaq te peshtire, kaq te ndyre dhe kaq palaço ordinere, saqe diten takojne me Ju dhe pranojne çdo gje, naten mblidhen se bashku dhe mendojne si do tja bejne hallit qe kane me Ju

Keshtu qe jo vetem Luli por edhe Rama, Meta e te tjere qe Ju takoni , jane te njenjte, ndaj mos harxhoni kohe ti takoni te gjithe, takoni vetem njerin ke te keni per kollaj dhe zere se keni takuar gjithe “ tufen”

Me deklaraten Tuaj sot, keni bere qe deri ne shtator Basha do kendoj kengen e kengetares Artjola Toska

“ Mire me vjerren, mire me burrin, lafi i mire, zbut dhe gurin”

Ndaj po nuk filloi tu hetoj pasurine marramendese qe kane vjedhur nga parat e taksave te Shqiptareve, drejtesia e re nen mbikqyrjen e SHBA dhe BE, keta do hane jo bare, por M….. me garuzhde e kazan dhe do tu vij aq ere e qelbur sa as Ju nuk do ti takoni dot pa kundragaz, e as Shqiptaret nuk do rezistojne dot më nga ky lloj qelbesirlliku e do largohen nga ky vend.

Be.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se do të zbatohet kodi etik nga ministrat e kabinetit Rama 3?

Komento

Komente

 • andon: 01/08/2021 07:47

  o b.q kanalesh tipat si ty e shkaterruna PD vodhen vran dhe dogjen vendin , pse ben si kurv e ndershme e bordellos . une demolrat jam po jo kategoria jote .

  Përgjigju
 • Dyrdyl Aga Rexhep Leka [ kepi ]: 30/07/2021 20:00

  O Myslym Murizi po dhe ti mos haro ke qen pjes e kësaj bande. Tani ke fillu ti me këduar fort mbasi të përzun nga partia hajdute pd. Deri dje si bashkëpunove me hajdutat e me spiunët ? Apo deri dje nuk qihet ! Prandaj Zoti Myslim Murizi dhe ti mos u fry shum se qelbesh er e zokopisur.

  Përgjigju
 • O SHQIPE: 30/07/2021 19:56

  RETORIKE FANTASIKE ... ( PA IRONI )

  Përgjigju
 • O tej: 30/07/2021 19:36

  Beeisga nje qen i zgjebosur.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Talebanët përjashtojnë vajzat nga shkollat e mesme afgane