Mziu: Të vendosur deri në flijim, më 30 qershor në Kamëz nuk ka zgjedhje

Ditën e sotme, kryebashkiaku i Kamzës, Xhelal Mziu ka mbledhur strukturat drejtuese të Partisë Demokratike të degës Kamëz dhe Paskuqan.

Qëllimi i kësaj mbledhjeje mësohet të jetë shpalosja e vendosshmërisë për kthyerjen e zgjedhjeve të 30 qershorit në një akt ‘nul’.

“Ne jemi të vendosur deri në flijim për të drejtën e votës së lirë, për të cilën u ngritëm në vitet 90 për ta bërë 'Shqipërinë si gjithë Evropa"- ka deklaruar Mziu.

Deklarata e plotë:

Strukturat drejtuese të Partisë Demokratike Dega Kamëz dhe Paskuqan janë mbedhur në një takim në praninë e kryetarit të PD-së dega Kamëz, z.Xhelal Mziu duke shpalosur vendosmërinë e tyre për ta kthyer procesin zgjedhor” Nul”, që më shumë gjasa nuk do të ketë një process të tillë, por edhe nëse Maduro i Shqipërisë mendon për një çmënduri të tillë, në Kamëz dhe kudo në Shqipëri shumica absolute nuk mund të pranojë paligjshmërinë në shkelje të hapur të Kushtetutës dhe zbatimit të Dekretit nr.11199 të Presidentit të Republikës.

Strukturat dhe mbarë banorët e Bashkisë Kamëz kanë shprehur mbështetjen e jashtëzakonshme për të mos lejuar një proces “Farsë” në kurriz të instalimit të një Neodiktature territorial.

Ne jemi të vendosur deri në flijim për të drejtën e votës së lirë, për të cilën u ngritëm në vitet 90 për ta bërë “Shqipërinë si gjithë Evropa”.  Kamza e vendosur der në fund për zgjedhje të lira dhe të ndershme!

D.H/Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A besoni se në mars do të ketë një datë konkrete për çeljen e negociatave Shqipëri-BE?

Komento

Komente

 • Tir: 27/06/2019 07:32

  Xhelali prej Zall Dardhe si gjeli ne maje te plehut! Ka felliqur gjithe Kamzen me emrat e rrugeve, thua se te huajt do i ngrene nje lapidar "per gjetjen", apo boja blu e shperdoruar kuturu deri ne asfalt. Shije maloku pa pike burrnie.(pa permendur hajnine e tij). Katunar me 7 lekure qytetar nuk behesh kurre!

  Përgjigju
 • Robi: 27/06/2019 06:27

  Të ka ardhur fundi o ngacmues seksual i punonjëses se bashkise, o fytyrë e poshter e peshtire dhe e urryer, me në fund do i jesh një rrugac rrugëve të Tiranës, një mjeran i vetmuar

  Përgjigju
 • Tarasi: 26/06/2019 20:41

  Hajdutët dhe kriminelët e Shqipërisë do bëhen heronj të demokracisë.... A r ku ti keni

  Përgjigju
 • iziu: 26/06/2019 19:21

  Or loçe zhelal paske mbledh gjithe katundaret e tuaj per yxhym ne qendrat e votimit se edhe tre dite te kan ngel pastaj kapitullon pa kushte dhe do japesh llogari per vjedhjet qe ke bere

  Përgjigju
 • TONI TIRANE: 26/06/2019 18:29

  KY SHPELLAR I ARDHUR DHE I VENDOSUR NE KODER KAMEZ SILLET SI I FORTE. NJERI I KORRUPTUAR DHE HAJDUT. KU I GJEN LEKET QE PAGUAN SHKOLLEN SHUME TE SHTRENJTE PER GOCEN NE BRITANINE E MADHE. KU I GJETI LEKET QE BEN JETE LUKSI CDO GJE FIRMATO KJO SHPELLARJA??/ XHELALI ESHTE AKUZUAR EDHE PER NGACMIN SEKSUAL THE GOCEN E RRAHEN. XHELAL MZIU ESHTE KRIMINEL

  Përgjigju
 • asolingo: 26/06/2019 17:42

  Po ben ndonje ruge me skaf per te paguar "demostrusit"ne 30 qershor.O pallosh mos u dhjaks shume apo do te provosh burrerine e burgut.Atje burre hyn po cdel zoti e di o Mzi!

  Përgjigju
 • dulja: 26/06/2019 17:29

  ore trape pere hajdute te dime kure se pere trime ta HA mune po mose xite te tjeret

  Përgjigju
 • BERBER MARTENITETI REXHEP LEKA [ KEPI ]: 26/06/2019 17:27

  O xhilal mutziu provoje e shife sa do të të djegi rondelja. O injorant po nē radh të par mer fëmit e tu e nxiri të pengojn zgjedhjet jo bedela. Se ti dhe je me titull Doktor me 7 vjeçare o xhelali rrot karre.

  Përgjigju
 • Ben Tironci: 26/06/2019 17:25

  Bobo zgjepsi na i shpifi me ate surrat gamori

  Përgjigju
 • Hinglateri: 26/06/2019 17:16

  Mban dheri kesi bajgash malokeri hesalpi

  Përgjigju
 • Vlora: 26/06/2019 17:10

  Hajde na heshng arkin

  Përgjigju