‘Na jep 3500 euro’, kanosën një 63-vjeçar me disa video që dispononin! Arrestohen dy të rinjtë në Tiranë

‘Na jep 3500 euro’, kanosën një 63-vjeçar me disa video që dispononin! Arrestohen dy të rinjtë në Tiranë

Foto ilustruese

Dy të rinj janë vënë në pranga nga Policia e Tiranës, pasi kanosën një 63-vjeçar, për t’iu dhënë 3500 euro në këmbim të mospublikimit të disa videove të tij, të cilat ata dispononin.

Në pranga kanë rënë 

Pas kallëzimit të marrë nga një 63-vjeçar, se dy persona e kanosnin vazhdimisht dhe i kërkonin para, që të mos i publikonin disa video që ata dispononin, uniformat blu kanë organizuar punën për kapjen e autorëve.

Si rezultat u kapën dhe u arrestuan Ferik Fataj, 23 vjeç dhe Anxhela Hamdiu 24 vjeçe, të dy banues në Tiranë, për veprën penale "Shtrëngimi me anë të kanosjes ose dhunës për dhënien e pasurisë".

Nga veprimet hetimore ka rezultuar se 2 të arrestuarit, në mënyrë të vazhdueshme, kanë kanosur 63-vjeçarin dhe i kanë kërkuar atij shumën 3500 euro, që të mos i publikonin disa video që ata dispononin.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë Tiranë, për veprime të mëtejshme”, njofton policia.

M.T/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me nismën e Kishës Katolike për ndalimin e simboleve komuniste?×

Lajmi i fundit

79-vjetori i Çlirimit, Nikolla: Shqipëria në anën e duhur të historisë, anëtare e denjë e NATO-s

79-vjetori i Çlirimit, Nikolla: Shqipëria në anën e duhur të historisë, anëtare e denjë e NATO-s