Na pret një verë e nxehtë dhe e thatë

Na pret një verë e nxehtë dhe e thatë

Një verë e nxehtë por e thatë parashikohet të jetë në vendin tonë. Anira Gjoni, specialistja e IGJEUM për Report Tv thotë se nuk parashikohet të kemi thyerje të rekordeve absolute të temperaturave.
Ndërkohë gjatë fundjavës temperaturat maksimale pritet të jenë deri në 34 gradë Celcius.

Në Fier, Berat, Korçë, Vlorë e Gjirokastër parashikohet të ketë rrezik i moderuar i zjarreve në pyjet e këtyre qyteteve.

S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Arrestohet në Portugali Arben Kaçorri, kunati i Ervis Martinajt! Jetonte në një pallat luksoz

Arrestohet në Portugali Arben Kaçorri, kunati i Ervis Martinajt! Jetonte në një pallat luksoz