POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

“Na vë 30 goca me kufje si call center”, Dashamir Shehi ironizon Ramën: Ja mbërriti të na sundojë (VIDEO)

Edhe kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi ka folur nga foltorja e Kuvendit duke adresuar thirrje ndaj mazhorancës e cila sipas tij ka ardhur të sundojë.

Deputeti Shehi ka ironizuar platformën e bashkëqeverisjes “Shqipëria që duam”, e prezantuar nga vetë kryeministri Edi Rama, duke e cilësuar atë si një metodë që nuk gjendet në asnjë vend duke mos i shërbyer aspak qytetarëve.Diktaturat lindin pas votimeve të mëdha, të rëndësishme, por me votime të trazuara si këto të tonat, dhe përfundon në një sundim, ky zotëria këtu ka mbërrit në na sundojë, e patë me ca qetësie i ndryshoi ministrat, para diktatorëve jemi të gjithë zero, ka ndërtuar me mendjen e vet sistemin e kontrollit qeverisës, ca janë këto, në ca nen kuvendi ti merr përsipër ti na ve 30 goca me kufje në vesh dhe po na qeveris, dhe ato goca kanë të drejtë të kontrollojnë dhe gjejnë në gabim këto”, tha deputeti.


Lajmi kryesor:

Kuvendi/ Basha: Shqipërisë nuk do i hapen negociatat në qershor! Balla: Je anti-shqiptar


b.ha./b.xh./Shqiptarja.com
Komento