Naftë kontrabandë nga Maqedonia e Veriut, arrestohet pronari i një lokali në Prrenjas! Në magazinën e restorantit të tij u gjetën 1250 litra naftë

Naftë kontrabandë nga Maqedonia e Veriut, arrestohet pronari i një lokali në Prrenjas! Në magazinën e restorantit të tij u gjetën 1250 litra naftë

1250 litra naftë pa faturë doganore, e cila vinte nga Maqedonia e Veriut është sekuestruar në Prrenjas. Policia ka vënë në pranga Ylli Kryeziun, 53-vjeç, banues në fshatin Qukës, pronar i një biznesni në Prrenjas.

Gjatë kontrollit në magazinën e bar-restorantit, në pronësi të 53-vjeçarit, janë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale 1250 litra karburant, që dyshohen se janë futur kontrabandë, në vendin tonë.  

Nga veprimet hetimore ka rezultuar se ky shtetas ka futur kontrabandë sasi hidrokarburesh në vendin tonë, të cilat i ka depozituar në ambientet e subjektit të tij dhe më pas i ka tregtuar duke fshehur të ardhurat.

53-vjeçari u arrestua për vepra penale "Kontrabanda me mallra për të cilat paguhet akcizë ose me pezullim të plotë apo të pjesshëm nga detyrimet doganore ose të akcizës", "Ruajtja ose depozitimi i mallrave kontrabandë" dhe "Fshehja e të ardhurave".

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Komision hetimor vetëm për çështje konkrete,jeni dakord me propozimin e PS?×

Lajmi i fundit

Prej dy vitesh, anglishtja mësohet në shkollat fillore! Mësuesja: Gjuha e huaj u prit me entuziazëm te fëmijët! Psikologia: Teknologjia ndikon pozitivisht

Prej dy vitesh, anglishtja mësohet në shkollat fillore! Mësuesja: Gjuha e huaj u prit me entuziazëm te fëmijët! Psikologia: Teknologjia ndikon pozitivisht