Krujë/ Po lëvizte me motor, tregtari i makinave qëllohet me pistoletë nga fqinji, ka plagë në kokë! Shkak një konflikt i çastit (EMRAT-VIDEO)

Një person është plagosur me armë zjarri këtë mbrëmje në Krujë.

Gazetari i Report Tv Juljan Shota mëson se bëhet fjalë Artan Gogën, tregtar makinash. Ai është qëlluar me pistoletë nga Perlat Merlika dhe ka plagë në kokë. Autori dhe i plagosur janë komshinj dhe kanë qenë shokë me njëri tjetrin, por plagosja ka ndodhur pas një sherri të momentit. 

I plagosuri ka qenë duke lëvizur me motor kur është qëlluar me armë zjarri tip me pistoletë. Në vendngjarje është gjetur një gëzhojë e armës me të cilën është qëlluar. 

Fatmirësisht, plagët e Artan Gogës nuk janë të rënda. Ky i fundit po merr trajtimin e nevojshëm mjekësor në spitalin e Krujës. 

Ndërsa policia po vijon me kërkimet për kapjen e autorit i cili dyshohet se fshihet në lagjen ku ndodhi ngjarja. 

 

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 22:28
FOTO/ Atentati ndaj tregtarit të makinave, FNSH ‘blindon’ Krujën, efektivët kontrolle në zonën ku dyshohet se ndodhet autori

1709155963_kruja.png

Kruja është "blinduar" nga Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë të cilët kanë rrethuar dhe po "krehin" veçanërisht zonën ku dyshohet se është fshehur autori që qëlloi me armë zjarri tregtarin e makinave Artan Goga.

I plagosuri ka qenë duke lëvizur me motor kur është qëlluar me armë zjarri tip me pistoletë.

B.K/N.Xh/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Noname: 28/02/2024 22:28

  Ca turpi krutan me krutan , sju vje zor!

  Përgjigju
  • E verteta: 28/02/2024 23:43

   Po pra çudi e madbe,jo vetem krutan me krutan por edhe shqiptar me shqiptar. Apo turp qe krutani nuk ka patur shenjester?

 • Sondazhi i ditës:

  Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Nga Sao Paolo në Kukës për turizëm, çifti brazilian: Kemi udhëtuar mbi 70 shtete, në Shqipëri jemi mahnitur

Nga Sao Paolo në Kukës për turizëm, çifti brazilian: Kemi udhëtuar mbi 70 shtete, në Shqipëri jemi mahnitur