Napoli 'sparkatë' Milanit, kampionët e Serie A futen në garë për sulmuesin shqiptar

Napoli 'sparkatë' Milanit, kampionët e Serie A futen në garë për sulmuesin shqiptar

Edon Zhegrova

Milani dhe Napoli janë vënë pas anësorit të Kosovës, Edon Zhegrova. Sulmuesi i Lille ka bërë mirë këtë sezon, duke qenë në qendër të merkatos për klubin e Ligue I.

Pasi transferuan tre sezone më parë Osimhen nga Lille, te Napoli pritet të shfrytëzojnë marrëdhëniet e mira me francezët, për të arriur te shqiptari. Nëse për Osimhen kampionët e Serie A paguan 70 milionë euro, për Zhegrovën shuma do jetë shumë më e vogël, teksa edhe Milani është në garë për shërbimet e anësorit të Kosovës.

24-vjeçari ka një kosto prej më pak se 10 milionë eurosh, teksa shihet si zëvendësuesi ideal nëse Lozano largohet në merkaton e verës. Veç daljeve, Napoli ka bërë plane për të afruar Zhegrovën, me Corriere dello Sport që konfirmon emrin e sulmuesit në listën e dëshirave.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

U bë bashkëpunëtori i drejtësisë, Artan Tafani tregon kush e vrau Albi Bashaliun në Peqin! U qëllua nga autorë me kapele e maskë COVID-i

U bë bashkëpunëtori i drejtësisë, Artan Tafani tregon kush e vrau Albi Bashaliun në Peqin! U qëllua nga autorë me kapele e maskë COVID-i