Nard Ndoka- Ramës: Do të tërheqin zvarrë dhe do të hedhin në Lanë

Nard Ndoka

Kreu i Partisë Demokristiane Nard Ndoka i bën thirrje kryeministrit Edi Rama që të largohet nga pushteti përndryshe shqiptarët do ta hedhin në Lanë dhe nuk do ketë më kur të pleqërojë.

Ai thotë se Rama duhet ta harrojë 30 qershorin dhe nuk duhet të presë më Lulzim Bashën pasi ai nuk e takon më.

“Rama me bythë në tepsi. I paralizuar në qeverisje, ide, reflektim, përgjegjësi. I ndrydhur në logjikë, ndjeshmëri e shëndet mendor, kjo është grafia politike e Ramës sot. Situatë dramatike, e rënduar, pa dritë, pa shpresë, kaotike, gaz helmues, bomba, kapsolla, molotov, këto ka prodhuar Edi Rama me keq qeverisjen dhe arrogancën e tij.

Çfarë po kërkon Opozita e bashkuar dhe qytetarët sot? Zgjedhje të parakohshme, qeveri kujdestare, kërkesa minimaliste. Je kapur me “presh në dorë” more shoku, duke vjedhur zgjedhjet dhe taksat e shqiptarëve. Një burrë shteti jep dorëheqjen në të tilla skandale, kërkon të hetohet dhe i hap rrugë drejtësisë dhe vendit.

Ndërsa ti ke humbur vetëdijën si kryeministër, si politikan, si qytetar, si prind. Je ulur me bythë në tepsinë e pushtetit. Aty han, aty pin, aty dhjet, aty qeveris, aty urdhëron, aty shtrihesh, aty po gjen “paqe” dhe mburoje… Reflekto Edi Rama! I ke bllokuar rrugën europiane popullit tënd, i ke humbur shpresat popullit tënd, i ke zhytur në varfëri e mjerim qytetarët e këtij vendi.

Kur do ikësh ore burrë? Se kupton se do të tërheqin zvarrë megjithë tepsi dhe do të hedhin në Lanë! Shqiptarëve ju është ngritur, o KM, po të kërkojnë, në çdo rrugë, në çdo shesh, në çdo institucion. Më mirë ik, largoju! Merre tepsinë, mbaje si mburojë nga prapa, ditë të këqija po vijnë për ty.

Ku do shkosh nesër kur të dalësh nga Lana more burrë, ku do pleqërosh? Ti ke bërë aq shumë armiq në këtë vend dhe po vazhdon akoma. Në Vuno nuk të qas Kokëdhima, në Tiranë nuk të hap rrugë Ver Llapa, në Beograd nuk të lë Agron Duka, në Greqi të pengon Vangjel Dule, në Maqedoni nuk lë vend për ty Dashamir Shehi, në SHBA të pengon Demalia, në Kosovë të mbyt Buzhala.

Ku do pleqërosh o burrë, o burrë, leri pak vend vetes, mendo edhe për nesër. Një vendim pozitiv sot, jep shpresë për nesër, për ty dhe për vendin. Mendohu more shoku, ke edhe pak ditë kohë. Ah, se harrova të them; harroje 30 qershorin.

E shikon Bashën?!

Në shi, në ballë me qytetarët, me shokë shumë, i vendosur, konseguent, i qartë… Mos e prit kot, nuk të takon, më dëgjo mua! Më vjen keq, më shumë se kaq nuk mund të ndihmoj! Mos thuaj nesër, si nuk më tha njeri, se ku isha futur?! Ok shoku, lexoje dy-tre herë, se nuk ta kam me të futur…”, shkruan Ndoka.

m.v./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Ju duket i drejtë ndëshkimi deri edhe me burg për shkelësit e rregullave gjatë emergjencës së koronavirusit?

Komento

Komente

 • Shofer Petro: 16/05/2019 17:40

  HAHAHA, e bukur imagjinate kjo e spurdhjak Nardit

  Përgjigju
 • Turi: 15/05/2019 00:47

  Çfarë është ky politikan..Vetëm një kanë njohur shqiptarët që të hidhte ke lana por ky se ka ditur se ka qen duke rujt dhit në mal. Veshja nuk të bën zotëri zoti Ndoka. Çfarë gjuhe përdorni....

  Përgjigju
 • Hoqi qafe: 14/05/2019 17:47

  Pse e thua ne veten e trete cilet jane ata qe ti e di e nuk shkon ti denancosh Ju idiote parazite qe jeni trashur e fryre me kurriz te popullit pa bere nje fije pune kini sy e faqe teflisni Ju jeni edhe faktore qe demokracia shqiptare perpelitet 30 vjet se duke pare interesat personale dridhi e perdridhi ku eshte cops me emadhe sa majtas djathtas Po te jene dy parti demokracia forcohet se lufta elektorale behet me e forte pa u mbeshtetur tek te tjeret Jeni inproduktive e jeni te destinuar per tu shkaterruar boll E si guxon ti te flasesh ne emer te popullit kur edhe si ish deputet ta falen vendin ne kuvend ti nuk llogaritesh si njeri jo me si parti se Beni vetem estrade

  Përgjigju
 • Ghjj: 14/05/2019 17:33

  Aman ta zhduke njeri kete butak nga politika, dhe ky vend do jete shume me normal...

  Përgjigju
 • Ilo: 14/05/2019 15:55

  Cfare te beje i gjori ka ngelur pa pune, keshtu ndodh kur ngre nje parti per te punesuar veten dhe ben pazare sa majtas djathtas dhe kur vjen puna qe hapet kutia dhe sheh qe as jot shoqe nuk te ka votuar.

  Përgjigju
 • Populli: 14/05/2019 15:45

  Ti dhe gjithe shpura jote i han Edi Rames ate qe nuk thuhet,mbaje me vete dhe briskun se do te duhet,injorant e intrigant.

  Përgjigju
 • Alfo: 14/05/2019 15:32

  OOO POPULL , a kini pare politikan analfabett , handikapat si zotria me lart,ooo popull shqipetar car fati oaske pasur , te kane mare peng njerez , qe quhen budalla shetan.

  Përgjigju
 • Chicago: 14/05/2019 15:25

  Shko voto dhe miumde po ke bythe o njorant te liroj kariken se doni ju ku e keni pare ju kete

  Përgjigju
 • Populli: 14/05/2019 15:19

  O kylysh buceje ty more pis do te bejme gjemen Plehre

  Përgjigju
 • Gezim: 14/05/2019 14:48

  Ju lutem mose i permendni Kristjanet se ky ska pune me Kristjanet ky nuke perfaishson as ni derre jo ma komunitetin ma te neruar fetar. Ju kerkoje njes pose i perzieni gjanat se ky veq Kristjan nuke ashte

  Përgjigju
 • Fredi: 14/05/2019 14:45

  Po mir mor mu t mu ti, e rrëzojmë konunistin Ramë... Po kë të sjellim, ty fundërrinën e fundërrinave ? Të sjellim të na qeverisin mu tat NokNdokajt e Palo qeve thuthuqë? Jo, kurrë mos e dhënshin Zotat!

  Përgjigju
 • Berti: 14/05/2019 14:32

  Mos e shani kete gomar. Eshte produkt i politikes dhe atyre qe keni votuar. Votuat si gomere, gomarin do degjojme tani. Nardi duhet te ishte ne prokurori me kohe per perfshirje ne trafikun e droges. Aleks Keken ne malesi te madhe kush dhe perse ja hodhi ne ere megjithe makine Nard Kaqolit? Pyeteni Nardin se si karallo qe eshte do bej ndonje batute dhe per kete.

  Përgjigju
 • Kujdes..: 14/05/2019 14:30

  se do ti hash tr...n!

  Përgjigju
 • Nardi: 14/05/2019 14:27

  Ky legeni ka qene grabites me maska ne 97 dilte tek kthesa e fushkrujes diku afer ku ka pas dhe nje servis dhe kur nuk kishte cfare tu grabiste njerezve u vidhte gomen rezerve te makines. Truth

  Përgjigju
 • Skender: 14/05/2019 14:19

  Ky plehra te han mutin ne pjat Ky te vjen me vjell ta shofesh ben te fortin ky surrat mut.Per plehra si ju edhe 20 vjet rri kryeminister Rama o zorragji

  Përgjigju
 • agim: 14/05/2019 14:13

  O idjot ! Skam pare mute me te madhe se kete Ndoken e kristianve tani e 60 vjet. Ne te gjitha fushat eshte gomar.Interesant si nuk ka shok as familje qe nuk e keshillon pak.Dashka dhe ky me ik Rama,o injorant

  Përgjigju
 • shoku: 14/05/2019 14:11

  Politikani me i humbur i te gjitha koherave, nuk e kam kuptuar kurre se cfare roli ka ky idiot, nuk ka lene parti pa provuar e shkon nga fryn era.Figure pa lidhje injorant, servil, sahan lepires, cope mishi

  Përgjigju
 • nard gomari: 14/05/2019 14:08

  Ok shoku, lexoje dy-tre herë, se nuk ta kam me të futur…”, shkruan Ndoka. o zooot dhe ky mendon qe nje dite te do behet prap minister. Fjalor legenash rruge .

  Përgjigju
 • Tir: 14/05/2019 14:08

  Druri i shtrember prish gjithe turren. Ky Nard " humoristi" nje i pa fe dhe injorant, me servilizmin e mefshtesine e tij eshte nje nder hujte e shtrember qe e kane ngrene busht dashi si deputet, por harron se ky nuk vlen as per roje pulash.

  Përgjigju
 • sula: 14/05/2019 14:06

  Nard mos harro briskun dhe rryja na u her Rams.Po ti je debil do e hudhke ne nne lan.Runi urt se popplli po ju shef po u ngrejt nuk ja zot qi i bon dermon

  Përgjigju
 • gomar ndoka: 14/05/2019 14:00

  doli dhe gomari nga fundi rreshtit e mori fjalen po kush e degjon se te shkretin gomar qe vetem pellet e pellet e ne fund pellcet...

  Përgjigju
 • SHEGUSHJA: 14/05/2019 13:54

  Apo cke nje te terheqme ti Nardi. Mos durofte me zoti kur ke ngrene dhe ti kaq vite ne politike

  Përgjigju
 • nard MAGJARI: 14/05/2019 13:42

  O nard magjar ndoka ti je një idjot i lindur e mendon ti se do vazhdosh në politik o idjot. Haroje mushk valaren se Ali Pashën e pren. Ike ti nga politika o nard pyka.

  Përgjigju
 • Tirona: 14/05/2019 13:39

  Po ku je o trim je shok i mutit tim.Dhe majmuni punon me shum ne cirk se ty.Gezuar baftjar gezuar.Bole burr.

  Përgjigju
  • abraham rabinovic: 15/05/2019 13:38

   CFARE MERENI ME TE ?MIRE O MIRE POR KETA NA DREJTOJNE KY IDIOT MULI KRYE IDIOT ,VASILI SHKOLLE MADHI HIGJENISTI DHE VJEDHESI I BARNAVE PASTAJ KEMI TRE BANDITET E MEDHENJ META,BERISHA ,BASHA. MOJ SHQIPERI E MJERA SHQIPERI ,GJITHE UDHEHEQSIE ME KUSARI ,KUSH AGJENT E KUSH HAJDUT,SALIU VRASES DHE HAJDUT

  • Fred: 14/05/2019 16:31

   Kush ia ka shkruajtur ketij kokeshpulle kete "ligjerim"? Me suguri Zeni se ky nuk di me lidh dy llafe e jo me tre paragrafe..eh çfare kemi perreth.