POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Natë e nxeht, ja se si të freskoheni gjatë gjumit në krevat

Foto ilustruese

Vapa e verës është koha më e nxehtë si edhe një ndër shqetësimet kryesore të kësaj stine. Nëse gjatë ditës për ju vera mund të jetë e bukur, por kur vjen puna te gjumi i natës, gjërat ndërlikohen.

Mirëpo, vapa t’i vështirëson të gjitha dhe kondicioneri nuk është ide e mirë, në çdo rast, ka edhe ai pasojat e tij. Ndonjëherë, mjafton një truk i vogël për të gjetur qetësi, në këtë rast edhe i shpejt, për të kapërcyer problemin.

Nëse doni që të mbijetoni edhe këto ditë që i kanë mbetur gushtit, por që në të vërtet nuk janë pak, në fakt, atëher zbato këtë truk të vogël.

Si fillim hiqe këllëfin e jastëkut dhe vendose në një qese transparente, mbylleni qesen mirë dhe vendoseni në akull për pak kohë.

Më pas këllëfi do të freskohet dhe kur ta përdorni do të shërbejë për të ulur temperaturën e trupit. Të nesërmen në mëngjes do të ndiheni me siguri më mirë dhe do të në falenderosh.

a.de.
Komento