NATO fillon stërvitjen në Poloni me 18 mijë ushtarë nga 20 vende të ndryshme

NATO fillon stërvitjen në Poloni  me 18 mijë ushtarë nga 20 vende të ndryshme

Foto ilustruese

Forcat e Armatosura të Polonisë kanë njoftuar se kanë nisur stërvitjet ushtarake me mijëra ushtarë të NATO-s.

Ushtria polake u ka bërë thirrje qytetarëve që të mos shpërndajnë informacione apo foto të kolonave të automjeteve ushtarake që pritet të lëvizin në të gjithë vendin në javët e ardhshme.

Ushtria polake tha se 18,000 ushtarë nga mbi 20 vende po marrin pjesë në stërvitjet “Defender Europe 2022” dhe “Swift Response 2022” në Poloni dhe në tetë vende të tjera. Raportohet se stërvitjet do të vazhdojnë përgjatë datës 1 maj deri  më 27 maj.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A ka politika frikë nga SPAK-u?×

Lajmi i fundit

Basketboll femra/ Tirana mund Flamurtarin në finalen e parë

Basketboll femra/ Tirana mund Flamurtarin në finalen e parë