NATO reagon për përplasjet e ditës së djeshme në veri të Kosovës: Të çtensionohet menjëherë situata

NATO reagon për përplasjet e ditës së djeshme në veri të Kosovës: Të çtensionohet menjëherë situata

Aleanca ushtarake e NATO-s u ka kërkuar institucioneve të Kosovës që të ulët tensionet në veri të vendit një ditë pas përplasjeve mes policisë dhe grupeve lokale të serbëve të cilët sulmuan ashpër efektivët duke plagosur 5 prej tyre.

“Ne u bëjmë thirrje institucioneve në Kosovë të shtensionojnë menjëherë situatën dhe u bëjmë thirrje të gjitha palëve që të zgjidhin situatën përmes dialogut. Misioni i NATO-s, KFOR, vazhdon të jetë vigjilent dhe të ofrojë mjedis të sigurt”, shkroi në Tëitter, zëdhënësja e NATO-s, Oana Lungescu.


Lajmi kryesor:

Policia ruan ndërtesat komunale në veri të Kosovës, Osmani akuzon Beogradin: Po instrumentalizon serbët! Serbia në fuqi gatishmërinë luftarake


B.V/K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Vrasja e policit në veri të Kosovës, Haklaj në ‘Repolitix’: ‘Ushtria’ serbe synonte spastrimin etnik

Vrasja e policit në veri të Kosovës, Haklaj në ‘Repolitix’: ‘Ushtria’ serbe synonte spastrimin etnik