FOTO/ NATO shton trupat në Kosovë, zbarkon Batalioni Italian nga Forca Rezervë Operacionale

FOTO/ NATO shton trupat në Kosovë, zbarkon Batalioni Italian nga Forca Rezervë Operacionale

Paralajmërimet e shumta të ndërkombëtarëve, për shtimin e trupave të NATO-s në Kosovë, janë konkretizuar ditën e sotme, me zbarkimin e batalionit italian nga Forca Rezervë Operacionale e NATO-s.

Lajmi është bërë i ditur zyrtarisht nga KFOR-i, ku përmes një postimi në faqen zyrtare në rrjetin social “Facebook”, deklaron se batalioni italian nga Forca Rezervë Operacionale e NATO-s është vendosur në Kosovë, si pjesë e misionit paqeruajtës të udhëhequr nga NATO.

“Më 5 dhjetor 2023, batalioni italian nga Forca Rezervë Operacionale e NATO-s është vendosur në Kosovë, si pjesë e misionit paqeruajtës të udhëhequr nga NATO KFOR. KFOR-i vazhdon të përmbushë mandatin e tij të OKB-së për të siguruar një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të gjitha komunitetet në Kosova.” - thuhet në njoftimin e KFOR-it.

 

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon sigurinë dhe rolin e Shqipërisë baza e NATO-s në Kuçovë?×

Lajmi i fundit

'Ka oferta shumë serioze për të', Rey Manaj i përgjigjet Sivassporit: Ky vend më rriti vlerën

'Ka oferta shumë serioze për të', Rey Manaj i përgjigjet Sivassporit: Ky vend më rriti vlerën