Ndërtimet pa leje, Basha: Rama një
bahçevan që pështyn farën që mbolli

Ndërtimet pa leje, Basha: Rama një<br />bahçevan që pështyn farën që mbolli
TIRANE - Kryetari i Partisë Demokratike, njëherësh Kreu i Bashkisë së Tiranës,  Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me deklaratat e kryeministrit për aksionin e INUK në kryeqytet, ku shefi i qeverisë u shpreh se po shkulen çibanët e lejuar nga neglizhenca e Bashkisë.

Përmes një postimi në Facebook, Basha, duke e cilësuar Ramën si një kryeministër të vjetër e parapa kohe, e akuzon se sipas tij po hedh baltë mbi atë që ai vetë lejoi, kur ishte Kryetar i Bashkisë së Tiranës.

Sipas Bashës, duke iu drejtuar Ramës si një bahçevan i keq, shprehet se ai nuk merret me problemet që ka vendi, por sipas tij me farën që mbolli vetë.

“Sa i vjeter dhe prapa kohe z. Kryeminister. Punepak e fjalelume. Ne bashki grindej per qeverine, ne qeveri grindet per bashkine. Nuk merret me punesimin, sigurine, ekonomine por si bahcevan i keq peshtyn faren qe vete mbolli.”shkruan Basha

Ditën e sotme, Inspektoriati Ndërtimor Urbanistik Kombëtar ka nisur një aksion në zonën e Ali Demit në kryeqytet, ku janë parashikuar të shemben 600 objekte pa leje. 

Redaksia Online
(e.c/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan