Ndahet nga jeta Edi Luarasi, Meta: Figurë frymëzuese për artistët e rinj, veçanërisht për vajzat dhe gratë! Shembull i lirisë që sfidoi diktaturën

Ndahet nga jeta Edi Luarasi, Meta: Figurë frymëzuese për artistët e rinj, veçanërisht për vajzat dhe gratë! Shembull i lirisë që sfidoi diktaturën

Mesazhin e tij ngushëllues për ikjen nga jeta të Edi Luarasit ka dhënë edhe presidenti Ilir Meta.

Ai shprehet se Edi Luarasi, është një prej ikonave të filmit dhe skenës shqiptare, duke kujtuar se disa muaj më parë e ka vlerësuar atë me Dekoratën e Lartë "Nderi i Kombit".

Presidenti shkruan se ajo do të mbetet një figurë frymëzuese për artistët e rinj, veçanërisht për vajzat dhe gratë, si shembull i kurajës qytetare, lirisë, vlerave dhe dinjitetit njerëzor, që sfidoi diktaturën për të triumfuar si dëshmitare e padrejtësive absurde të regjimit të kaluar.


Lajmi kryesor:

Arti në zi, shuhet ikona e ekranit dhe teatrit shqiptar Edi Luarasi


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kush mendoni se qëndron mbrapa sulmit ndaj Top Channel?×

Lajmi i fundit

'Polonia asnjë rast, kanë portier të mirë', Cikalleshi: Kombëtarja ka hapur një kapitull të ri

'Polonia asnjë rast, kanë portier të mirë', Cikalleshi: Kombëtarja ka hapur një kapitull të ri