Ndahet nga jeta këngëtari shqiptar, Rama: Lamtumirë Sherif Merdani

Ndahet nga jeta këngëtari shqiptar, Rama: Lamtumirë Sherif Merdani

Kryeministri Edi Rama ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të këngëtarit Sherif Merdani.

Duke postuar një foto bardh e zi të Merdanit ai thjeshtë i ka dhënë lamtumirën këngëtarit të njohur shqiptar, i cili ndërroi jetë në moshën 81 vjeçare.

"Lamtumirë Sherif Merdani", shkruan Rama


Lajmi kryesor:

Arti në Zi! Ndahet nga jeta Sherif Merdani! Rama: Lamtumirë! Meta: Vuajti pse guxoi të jepte një dritë shprese! Basha: Zëri i tij kumboi fort në errësirën e regjimit


  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!