Ndahet nga jeta kryetari i shoqatës ‘Durrësi’, kryebashkiakja Sako: Qytetar model që la gjurmë

DURRËS- Ndahet nga jeta në moshën 72-vjeçare kreu i Shoqatës" Durrësi", Shpëtim Metani. Lajmi është dhënë nga kryebashkiakja e Durrësit, Valbona Sako, e cila lartëson figurën e tij, si një qytetar shembullor, veprimtaria e të cilit ka lënë gjurmë.

" Me trishtim mësova lajmin e ndarjes nga jeta të Z. Shpëtim Metani, kryetar i shoqatës “Durrësi”. Një qytetar model, veprimtaria e të cilit ka lënë gjurmë dhe do të kujtohet e nderohet gjithmonë nga qytetaria Durrsake. Ngushëllime të sinqerta familjes. Ju ftoj ta nderojmë të gjithë së bashku për në banesën e fundit:

Nesër në orën 10 tek Pallati i Kulturës Aleksandër Moisiu", shkruan Sako. 

Postimi i kryebashkiakes Valbona Sako

Kujtojmë që Metani ka dhënë një kontribut te paçmuar qytetit bregdetar në promovimin e vlerave dhe krijimin e festave simbol siç ishin, "Mikpritja Durrsake", "Festa e Ullirit", "Festa e Detit" etj.

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ketë një strategji të re për të përballuar koronavirusin?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

10 mijë euro kush jep informacion për arrestimin e Talo Çelës! Në arrati për grabitjen e Rinasit, organizoi atentatin e dyfishtë në Durrës