Ndahet nga jeta poeti Vasil Llakmani, Meta: Me ikjen tënde, vizitat në Tushemisht s'do të jenë më njësoj

Ndahet nga jeta poeti Vasil Llakmani, Meta: Me ikjen tënde, vizitat në Tushemisht s'do të jenë më njësoj

Ilir Meta dhe Vasil Llakmani

Sot është ndarë nga jeta poeti Vasil Llakmani.

Presidenti Ilir Meta i ka dhënë lamtumirën Llakmanit përmes një dedikimi në rrjete sociale ku shkruan se ai ishte një qytetar model që kishte një dashuri të madhe për letërsinë.

"Lamtumirë Xha Sili, burri i urtë dhe i mençur, patrioti e qytetari model, të cilin kishe gjithmonë dëshirë ta takoje e të bisedoje gjatë për bukuritë e Pogradecit, hallet e njerëzve të thjeshtë, por edhe për letërsinë, që aq shumë e deshte.

Jo më kot, i paharruari i letrave shqipe, Dritëroi ynë i madh, ishte edhe miku yt i veçantë.

 Me ikjen tënde, vizitat në Tushemisht nuk do të jenë më njësoj.  Të prehesh në paqe Vasil Llakmani! Mikpritja dhe bujaria jote do mbeten të paharruara! Ngushëllimet më të ndjera familjes, miqve dhe mbarë komunitetit të mrekullueshëm të Pogradecit dhe Tushemishtit", shkruan ai.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Akil: 23/12/2020 11:34

    U prehte ne paqe!! Ngushellime familjes per humbjen e njeriut te dashur!!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

Ukraina në errësirë ​​për shkak të bastisjeve ruse! Vendos 12 orë ndërprerje në ditë

Ukraina në errësirë ​​për shkak të bastisjeve ruse! Vendos 12 orë ndërprerje në ditë