Ndahet politika dhe familja, tre ceremoni të ndryshme për Azem Hajdarin


Ditën e sotme me rastin e përkujtimit të 21-vjetorit të vrasjes së Azem Hajdarit janë zhvilluar tre ceremoni të ndryshme duke ndarë politikën, por edhe familjen.

Deputetja Rudina Hajdari, vajza e liderit të lëvizjes Studentore të Dhjetorit të '90 vendosi që të shkonte fillimisht në ceremoninë e Kuvendit te varrezat e dëshmorëve ku ishin të pranishëm edhe n/kryetarja e Kuvendit Vasilika Hysi, deputetja tjetër socialiste Mimi Kodheli, por edhe deputetë të opozitës së re.

Më pas Rudina Hajdari ishte krah Berishës e Bashës si dhe familjes tek memoriali pranë ish-selisë së PD-së. Ndërkohë që më pas shkoi sërish te varrezat e dëshmorëve më familjen dhe drejtuesit e PD-së. Ndërkohë që presidenti Meta i zhvilloi homazhet te memoriali.


Lajmi kryesor:

Tre ceremoni për 21-vjetorin e vrasjes së Azem Hajdarit, Rudina lule tek varri i të atit, shtrëngon duart me Bashën, Meta: Pluralizëm me çdo çmim


d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se arritja e marrëveshjes për Reformën do garantojë zgjedhje të lira e të ndershme?×

Lajmi i fundit

John

Arrestimi i shefit të Fushë Arrëzit për përdhunim, Lleshaj: Gjest i ulët kriminal