Ndalimi i kriptovalutave nga kriza energjitike, policia sekuestron 16 kartela grafike dhe 3 aparate në Fushë-Kosovë

Ndalimi i kriptovalutave nga kriza energjitike, policia sekuestron 16 kartela grafike dhe 3 aparate në Fushë-Kosovë

Pajisjet e sekuestruara nga Policia e Kosovës

Kriza energjitike si pasojë e rritjeve të çmimeve globale kanë detyruar Kosovën të ndalojnë përdorimin e kriptomonedhave. Njoftimin e dha Ministrja e Ekonomisë, Rizvanolli një javë më parë në Facebook ku tha se qeveria kishte vendosur të ndalonte të ashtuquajturin minierë të kriptove për të zbutur efektet e krizës globale të energjisë.

Mbrëmjen e sotme Policia e Kosovës sekuestroi 16 kartela grafike dhe 3 aparate për prodhimin e kriptovalutave. Aksioni sipas njoftimit, është zhvilluar në rrugën ‘Fahri Fazliu’ në Fushë-Kosovë ku janë gjetur dhe janë sekuestruar këto pajisje. Policia shtoi se kjo çështje do t’i kalojë Doganës së Kosovës,

Njoftimi i plotë:

Sekuestrohen 16 kartela grafike dhe 3 aparate për prodhimin e kriptovalutave

Me datë 13.01.2022, njësitet policore të Fushë Kosovës, në bashkëpunim me ekipin e KEDS dhe zyrtarët e Doganës së Kosovës, në rrugën “Fahri Fazliu” në Fushë Kosovë, kanë gjetur dhe sekuestruar 3 aparate për prodhimin e kriptovalutave dhe 16 kartela grafike.

Marrë parasyshë procedurat ligjore lidhur me këtë rast, veprimet e mëtejme do të ndërmerren nga Dogana e Kosovës.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestohet Dako, Po i përmbush SPAK pritshmëritë në luftën ndaj korrupsionit?×

Lajmi i fundit

FOTOLAJM/ Mjeti luksoz që qarkullon në rrugët e Tiranës, i veshur me firmën e famshme dhe me targën ‘Droga’

FOTOLAJM/ Mjeti luksoz që qarkullon në rrugët e Tiranës, i veshur me firmën e famshme dhe me targën ‘Droga’