Ndalin reshtjen e dëborës në Korçë, akset rrugore të gjitha të kalueshme! Temperaturat vijojnë të ulët deri në -12 gradë

 

KORÇË- Në Qarkun e Korçës reshjet e dëborës kanë ndalur, megjithëse temperaturat vijojnë të jenë të ulëta, deri në -12 gradë.

Moti është pjesërisht i kthjellët në akset nacionale dhe turistike Korçe-Erseke -Leskovik.  Korçe -Voskopoje.  Në rrugën Korçë- Dardhë, qarkullimi i mjeteve mund të bëhet pa probleme.

Në orët e para të mëngjesin është bërë kriposja e rrugëve me material të përzierë Kripë dhe Granil, në mënyrë që mos të krijohen gjurmët e akullit në rrugë për shkak të temperaturave të ulëta dhe ngricës.

Kontrakotët janë në gatishmëri për proceset e punës dhe mirëmbajtjen dimëroreë gjatë ditës së sotme.


Lajmi kryesor:

Temperaturat nën zero dhe ngrica ‘pushtojnë’ vendin! Kukësi arrin deri në -16 gradë, e bllokuar rruga që lidh Nj.Ad Arrën me atë nacionale! Në Korçë rrugët e kalueshme! Boshatisen sheshet në Durrës


J.GJ./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kë mendoni se do të favorizojë votimi i emigrantëve në zgjedhjet e ardhshme?×

Lajmi i fundit

John

FOTO: Babëzia e sëmurë e Armando Dukës, shet verën dhe vezët e familjes në darkën zyrtare të UEFA-s