U dyshua se ishte mbushur me naftë kontrabandë nga rebelet në Bengazi i Libisë, ndalohet për kontroll anija në Portin e Durrësit! Rezulton e rregullt

DURRËS- Një anije që vinte nga Benghazi i Libisë drejt Portit të Porto Romanos është ndaluar nga anti-kontrabanda dhe Policia Kufitare, pasi dyshohej se po sillte naftë kontrabantë.

Anija me flamurin Kamerunas u ndalua për të bërë verifikime. Këtë port në Benghazi e kontrollojnë rebelët në Libi dhe në këto kushte ka dyshime se mund të ketë sasira më të mëdha sesa janë të deklaruara në dokumentin përkatës e për këtë arsye po i nënshtrohet kontrollit.

Ekuipazi i anijes me emrin ‘Queen Majeda’ është libanez, teksa nafta është ngarkuar për një subjekt shqiptar. Në përfundim të verifikimeve, rezultoi se gjithçka ishte në rregull. 

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Cnnc: 12/09/2022 19:45

    Shpifje. Partia dhe lideri kane qe nuk ka kontrabande.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

Shpërndante kanabis me doza në lokalet e Vlorës, arrestohet 27-vjeçari grek

Shpërndante kanabis me doza në lokalet e Vlorës, arrestohet 27-vjeçari grek