Ndarja nga jeta e aktorit Pirro Mani, reagon Rama: Usta i madh i skenës kombëtare teatrore

Kryeministri Edi Rama ka reaguar me një mesazh ngushëllimi pas ndarjes nga jeta të aktorit Pirro Mani.

Me një postim në Facebook, Rama e vlerëson Manin si një "usta" të madh të skenës kombëtare teatrore.

"Pirro Mani ishte ustai i madh i skenës kombëtare teatrore. Pa të kultura dhe historia e artit skenik shqiptar do të ishin shumë më të varfër. U prehtë në paqe dhe ngushëllime familje", shkruan Rama.


Lajmi kryesor:

Shuhet në SHBA në moshën 89-vjeçare Pirro Mani! Kryeministri Rama: Usta i madh i skenës kombëtare teatrore! Meta-Ruçi-Basha: Humbje e madhe


J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të hetohen gjyqtarët e prokurorët e larguar nga Vettingu?×

Lajmi i fundit

John

“Kjo është verë shumë më e ndritshme”, Biden: SHBA kanë bërë 300 milionë doza vaksine kundër koronavirusit