Ndarja nga jeta e Finos, Gjiknuri: Diti të marrë përsipër përgjegjësi edhe në momentet më të vështira në historinë e Shqipërisë

Ndarja nga jeta e Finos, Gjiknuri: Diti të marrë përsipër përgjegjësi edhe në momentet më të vështira në historinë e Shqipërisë

1617001358_16612427239058183062062903345627793409106775o.jpg

Një humbje të parakohshme e ka konsideruar deputeti Damian Gjiknuri ndarjen nga jeta të deputetit socialist Bashkim Fino pasi ishte infektuar me COVID.

Gjiknuri përmes një mesazhi ngushëllimi shkruan se Fino ka marrë përsipër përgjegjësi edhe në momentet ndër më të vështirat në historinë e Shqipërisë postkomuniste.

"Lajm i trishtë ndarja nga jeta e mikut dhe kolegut Bashkim Fino. Një humbje e parakohshme që krijon një boshllëk të madh jo vetëm tek familja por edhe tek miqtë e shumtë dhe kolegët! Familja humbi njeriun e vet të dashur, miqtë humbën një burrë fisnik e me vlera të jashtëzakonshme! Kolegët humbën njeriun e përkushtuar që diti të marrë përsipër përgjegjësi edhe në momentet ndër më të vështirat në historinë e Shqipërisë postkomuniste, atë të trazirave të vitit famëkeq 1997, kur Bashkimi u kthye në simbol shprese si Kryeministër i qeverisë së Pajtimit Kombëtar", shkruan Gjiknuri.


Lajmi kryesor:

Shuhet Bashkim Fino, sot ditë zie kombëtare! Ish-Kryeministri i 'Pajtimit Kombëtar' humb betejën me COVID! Rama: Miku im nuk jeton më! PS dhe PD ndërpresin fushatën


  • Sondazhi i ditës:

    Në Shqipëri do të prodhohen municione për Ukrainën, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Macron i rikthehet deklaratave për dërgim trupash në Ukrainë: Qëndrimet e mia mbi luftën janë të matura dhe të peshuara

Macron i rikthehet deklaratave për dërgim trupash në Ukrainë: Qëndrimet e mia mbi luftën janë të matura dhe të peshuara