Ndarja nga jeta e Finos, Haradinaj: Mori detyrën si kryeministër në situatën më kritike dhe e kreu me nderë, Bashkimi u prehtë në paqe

Bashkim Fino

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar lidhur me ndarjen nga jeta të deputetit socialist Bashkim Fino, i cili humbi jetën si pasojë e COVID-19.

Përmes një postimi në rrjetin e tij social Facebook, Haradnaj shprehet i pikëlluar, duke shtuar se Fino mori detyrën si kryeministër në situatën më kritike që kishte shteti modern shqiptar dhe e kreu me nderë e atdhedashuri, deri në rikthimin e normalitetit.

Në postimit e tij, ish-kryeministri kosovar ka shprehur edhe ngushëllimet e tij nga familjes Fino, kolegëve, bashkëpunëtorëve si dhe të fjete popullit shqiptar.

“Bashkimi, u prehtë në paqe!”, shkruan Haradinaj në fund.


Lajmi kryesor:

Shuhet Bashkim Fino, sot ditë zie kombëtare! Ish-Kryeministri i 'Pajtimit Kombëtar' humb betejën me COVID! Rama: Miku im nuk jeton më! PS dhe PD ndërpresin fushatën


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Raporti i OSBE-ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit: si te duket?×

Lajmi i fundit

John

Raporti i OSBE për 25 prillin, ambasada e SHBA: Bazë ka raportin paraprak! Nxisim institucionet të shqyrtojnë rekomandimet për përmirësimin e zgjedhjeve