Ndërhyn policia, hapet rruga në një kah drejt të Rinasit

 

Pas ndërhyrjes së policisë është bërë hapja e rrugës në një kah për të shmangur radhët e gjata të trafikut drejt aeroportit të Rinasit. Ndërkohë protestuesit vijojnë të qëndrojnë aty pasi kërkojnë që të ndërrohen tabelat dhe rruga drejt aeroportit të Rinasit të mos jetë vetëm me një sens drejtimi. 


Lajmi kryesor:

Rruga në Rinas me një sens, banorët bllokojnë rrugën për 30 minuta! Përplasen me policinë: Nuk shkojmë dot as për të varrosur të vdekurit, na kanë izoluar! Nesër mblidhemi sërish


A.M./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Në ndihmë të Ukrainës, Zvicra do të shesë tanket Leopard II

Në ndihmë të Ukrainës, Zvicra do të shesë tanket Leopard II