Ndërron jetë Nëna Lola, gruaja më e vjetër në botë

Ndërron jetë Nëna Lola, gruaja më e vjetër në botë

Francesca Susano, gruaja që konsiderohej si gruaja më e vjetër në botë, vdiq në moshën 124-vjeçare. Francesca e cila thirrej nga të gjithë si “Nëna Lola” dhe lindi në Filipine më 11 shtator 1897.

Fakti që ajo ishte personi më i vjetër në botë është njohur edhe nga Rekordet Botërore Guinness.

I lindur në shtator 1897, Nëna Lola thuhet se ishte personi i fundit i mbijetuar në botë që lindi në shekullin e 19-të.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi