Ndërron jetë nga COVID, mjeku i Spitalit të Dibrës, kolegët: Të trishtuar nga kjo humbje e madhe për të gjithë ne

Koronavirusi ka shënuar një tjetër viktimë në radhët e bluzave të bardha. Mjeku Ibrahim Kaziu fatkeqësisht nuk ka arritur të fitojë betejën me virusin.

Koronavirusi ka shënuar një tjetër viktimë në radhët e bluzave të bardha. Mjeku Ibrahim Kaziu fatkeqësisht nuk ka arritur të fitojë betejën me virusin.

Është vetë institucioni shëndetësor që e bën të ditur këtë lajm përmes një postimi në Facebook.

Ata kanë shprehur ngushëllime familjes si dhe i ka dedikuar një mesazh të kolegut të tyre.

"Të trishtuar nga kjo humbje e madhe për të gjithë ne. Do na mungojë shumë energjia e pashtershme dhe shpirti i sakrificës të një mjeku model, qytetari të mirë dhe drejtuesi të zot" - shkruan Spitali Rajonal Dibër.

Gjatë ditëve të fundit, vendi ynë ka shënuar një rritje të ndjeshme të numrit të viktimave nga COVID. Vetëm në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 19 qytetarë si dhe u regjistruan 744 raste të reja.

E.M./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Koronavirusi/ Komiteti Teknik i Ekspertëve lë në fuqi masat kufizuese. A jeni dakort me vendimin?×

Lajmi i fundit

John

Iu gjet makina e djegur në Pukë, zhduket prej ditësh sipërmarrësi italian në Shqipëri! Mediat e huaja: Mund të jenë gjetur dhe mbetje trupi