Ndërtimi i ‘Urës së Re’, devijohet trafiku i mjeteve që udhëtojnë nga Kosova drejt Tiranës! Punimet pritet të zgjasin rreth 2 javë

KUKËS- Prej mesditës së sotme trafiku i mjeteve që udhetojnë nga Kosova drejt Tiranës por edhe anasjelltas në segmentin Kukes-Morinë rrugës së kombit është devijuar pranë rrethrrotullimit të Gostilit për në unazën e qytetit të Kukësit e për t’u lidhur me urën ekzistuese mbi ‘Drinin e Zi’.

Devijimi i trafikut u bë për shkak të sigurisë gjatë punimeve që po kryhen për zhvendosjen e urës së re mbi bazamentet përfundimtare, proces që sipas kompanisë koncesionare do të marrë rreth dy javë kohë.

Policia rrugore në bashkëpunim me policinë bashkiake por menaxhojnë trafikun ndërsa punonjësit e kompanisë koncesionare vendosën sinjalistikën e nevojshme dhe blloqe betoni për të ndaluar qarkullimin nga rreth rrotullimi i Gostilit deri tek ura mbi Drin.

B.V/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

O’Brien nesër në Beograd për takime me krerët e Serbisë

O’Brien nesër në Beograd për takime me krerët e Serbisë