Ndërtohet skema e masakrës, Ridvan Zykaj sulmoi tre banesa, e nisi me familjen e Besimit (VIDEO)

Në vendin e masakrës me tetë të vdekur në fshatin Resulaj të Selenicës, gazetari i Report Tv Arsen Rusta ka mundur të ndërtojë të gjithë skemën e vrasjeve makabre. Vrasësi gjakftohtë Ritvan Zykaj ka lëvizur mes tre shtëpive, që ishin vetëm 30 metra larg njera-tjetrës. Në oborret e tyre kanë mbetur ende të freskëta njollat e gjakut.

Oborri ku ndodhi krimi

Me kallashnikov në dorë ai ka hyrë në oborrin e banesës së Besim Zykajt, të cilin e ka gjetur në shkallët e banesës ku dhe e ka ekzekutuar.

“Pikërisht këtu janë gjurmët e gjakut.  Sa ka dalë nga shkallët është qëlluar njeri prej viktimave Dritat e shtëpisë kanë mbetur ndezur”,- thotë gazetari i Report Tv.

Pas tij ka vrarë Vasilikën bashkëshorten Besimit. Dora e 24-vjeçarit nuk është ndalur as ndaj vajzës së Besimit, Sarës, 15 vjeçe, e cila qëndronte pak më larg prindërve dhe vëllain e saj, Ledjonin, vetëm 8 vjeç.

Gjakëftohtë ai ka lëvizur pak metra me tej dhe i është afruar banesës së vëllait tjetër, Azemit. Azemi pasi ka dëgjuar të shtënat me armë, ka dalë i tronditur nga banesa bashkë me të shoqen. Ridvani ka derdhur një breshëri plumbashedhe mbi ta duke i lënë të vdekur.

Rrugën e ka vijuar drejt banesës së tretë ku jetonin prindërit e dy viktimave, Besimit dhe Azemit. Ridvani mësohet se ka qëlluar në drejtim të Demirit, i cili qëndronte në divan në ballkonin e shtëpisë, dhe më pas ka shtënë në drejtim të gruas së tij, duke e lënë dhe atë të vdekur në vend.

1- Demir Zykaj, 75 vjeç (Vellai i gjyshit të autorit)
2- Perrie Zykaj, 78 vjeç, (Gruaja e Demirit)
3- Besim Zykaj, 42 vjeç (Djali i Demirit)
4- Vasilika Zykaj 40-vjeç, (Gruaja e Besimit)
5- Sara Zykaj, 15 vjeç (Vajza e Besimit)
6- Ledjon Zykaj, 8 vjeç (Djali i Besimit)
7- Azem Zykaj 49-vjeç (Djali i Demirit)
8- Afërdita Zykaj 47-vjeç (Gruaja e Azemit)

 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • KRISTJANI: 12/08/2018 11:50

  PERSERIS ME INDINJATE: TE VIHET LIGJI I VARJES DHE I PUSHKATIMIT PER KRIMINELET. KRIMINELET NE LITAR OSE PARA SKUADRES SE PUSHKATIMI. MJERE POPULLI SHQIPTAR. KU PO SHKON SHQIPERIA ME KETA KRIMINELE. MJERE SHQIPERIA.

  Përgjigju
 • Timi: 11/08/2018 19:32

  Duhet te shtohen institucionet psikiatrike, edhe me burgje edhe jashte. Kete te beje ministri i mbrojtjes dhe z.Veliu i Policise, jo te shkojne ne vendngjarje sikur coc do bejne.

  Përgjigju
 • 007: 11/08/2018 12:19

  Oooooo

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Presidenti i ri duhet të jetë i PS apo i opozitës?×

Lajmi i fundit

John

Ndarja nga jeta e Nishanit, reagojnë socialistët, Nikolla: Do kujtohet e respektohet nga qytetarët! Spiropali: Pusho në paqe