Ndërtoi pa leje brenda vijës së verdhë në Ksamil, arrestohet 51-vjeçari

Ndërtoi pa leje brenda vijës së verdhë në Ksamil, arrestohet 51-vjeçari

Foto ilustruese

SARANDË- Në një koha kur puna për evidentimin dhe vënën para përgjegjësisë ligjore të personave që ndërtojnë pa leje në Sarandë, policia ka vënë në pranga 1 person.

Një qytetar banues na Sarandë, A.C 51 vjeç është vënë në pranga nga policia, pasi kishte ndërtuar pa leje një objekt me konstruksion gipsi, brenda vijës së verdhë në lagjen nr. 1 në Ksamil.

Materialet në ngarkim të tij, i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Sarandë, për veprën penale “Ndërtim i paligjshëm”.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A është Shqipëria në rrugën e duhur pas 110 viteve pavarësi?×

Lajmi i fundit

Misteri i zhdukjes Ulvi Skana-s, të tjera detaje të forta për fatin e 29-vjeçarit sot në ‘Pa gjurmë’ në Report TV! Na ndiqni sot në ora 15:30

Misteri i zhdukjes Ulvi Skana-s, të tjera detaje të forta për fatin e 29-vjeçarit sot në ‘Pa gjurmë’ në Report TV! Na ndiqni sot në ora 15:30