Ndërtoi pa leje në bregdet, shpallet në kërkim pronari i lokalit në Dhërmi

Pronari i një lokali në Dhërmi është shpallur në kërkim nga policia.

Sipas policisë Gerald Shehu, 41 vjeç, banues në Dhërmi kishte ndërtuar platformë me konstruksion druri dhe betoni, në zonën e plazhit pa marrë lejen përkatëse për këtë punime.

Në momentin që ka shkuar policia ai është larguar, duke ju arratistur efektivëve.

Ai tashmë do të përballet me akuzën e ndërtimit pa leje ndërkohë që platforma e ndërtuar është prishur.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprën penale të ndërtimit të paligjshëm.

E.K/M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Barzagli: 21/06/2022 22:28

    Shume mire qe ja Kan prishe,po un baj pyetjen ku i paska mare tan ata lek , per me ba nje Pune te tille?

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Opozita akuzon Ramën për sulmin ndaj Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Kryeministri Rama në Stamboll, takon presidentin Erdogan! I pranishëm në TRT World Forum, do diskutohet mbi axhendat globale dhe rajonale

Kryeministri Rama në Stamboll, takon presidentin Erdogan! I pranishëm në TRT World Forum, do diskutohet mbi axhendat globale dhe rajonale