Ndërtuan kate shtesë pa leje, shpallen në kërkim 2 pronarë në Dhërmi

Ndërtuan kate shtesë pa leje, shpallen në kërkim 2 pronarë në Dhërmi

Foto ilustruese

Teksa puna për evidentimin dhe ndëshkimin e ndërtimeve pa leje po vijon, policia e Himarës ka “goditur” 2 raste të reja në Dhërmi.

Si rezultat i kontrollit, policia konstatoi se Spiro Pando dhe Kristaq Beli, pronarë të dy objekteve të ndryshme kishin ndërtuar kate shtesë mbi ndërtesat e tyre pa leje dhe si pasojë janë shpallur në kërkim.

Materialet në ngarkim të tyre i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprën penale “Ndërtim i paligjshëm”.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Historia përsëritet pas 12 vitesh, Gana humbet penalltinë përballë Uruguajit

VIDEO/ Historia përsëritet pas 12 vitesh, Gana humbet penalltinë përballë Uruguajit