Çmimet e kripura të vendosura nga FSHF largojnë tifozët nga stadiumi, 'Air Albania' zbrazet në miqësoren me Estoninë (VIDEO)

TIRANË- Në miqësoren Shqipëri-Estoni, ‘Air Albania’ është zbrazur totalisht nga tifozët. Për të parë ndeshjen janë rreth 1 mijë tifozë, nga 22 mijë kapacitete që ka stadiumi.

Barazimi me Islandën, humbja me Izraelin dhe paraqitja mjaft e dobët e kombëtares ishte një goditje e madhe për të gjithë dhe një dështim i stafit drejtues te FSHF. Kjo ka ndikuar edhe në marrëdhënien e krijuar mes FSHF-së dhe tifozëve.

Ndryshe nga hera e fundit ku biletat po shiteshin, këtë herë mbështetësit kuqezinj nuk kanë shkuar në stadium.  "Air Albania" është e zbrazur, kjo edhe për shkak të çmimeve të larta.

Kuqezinjtë në ‘Air Albania’, tre ditë pas humbjes 1-2 kundër Izrealit, kanë barazuar 0-0, duke zhgënjyer edhe ata pak të pranishëm që ishin në stadium. Në pjesën e parë rasti më i rrezikshëm ishte i Giacomo Vrionit, sulmuesit i cili krijoi iluzionin e golit, por topi i goditur shkoi pak mbi traversë. Në pjesën e dytë u aktivizuan Broja dhe Uzuni, por goditjet më kërcënuese erdhën nga Endri Çekiçi me goditje dënimi.

Në përfundim të 90 minutave trajneri Reja mund të justifikohet vetëm me formacionin që ishte i përbërë nga të rinjtë, pasi nga minuta e parë luajti në portë Selmani, në mbrojtje Mihaj, Veseli dhe Bajrami. Në mesfushë Çokaj, Ramadani, Çekiçi dhe nga krahët Hysaj e Hoxhallari. Sulmi u përbë nga Vrioni i cili mbështetej nga Seferi.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 19:50
Miqësorja Shqipëri-Estoni, mbyllet ndeshja me rezultatin 0-0

Ndeshja miqësore Shqipëri-Estoni është mbyllur me rezultatin 0-0.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • A. N.: 14/06/2022 06:24

    Ta kete fajin lufta ne Ukraine per rritjen e biletave?

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me nismën e PS për të zbuluar politikanët bashkëpunëtorë të ish-sigurimit?×

Lajmi i fundit

Nis sot Seria A, Milani pret Udinesen e Interin luan në Lecce, Barcelona regjistron blerjet e reja për sfidën e parë

Nis sot Seria A, Milani pret Udinesen e Interin luan në Lecce, Barcelona regjistron blerjet e reja për sfidën e parë