Ndezi zjarr në tokën e tij,  flakët i dolën jashtë kontrollit dhe dogjën një sipërfaqe toke me ushqim për bagëtitë, nën hetim 58-vjeçari në Lushnjë

Ndezi zjarr në tokën e tij,  flakët i dolën jashtë kontrollit dhe dogjën një sipërfaqe toke me ushqim për bagëtitë, nën hetim 58-vjeçari në Lushnjë

Sipërfaqja e tokës e djegur në Lushnjë

LUSHNJË- Një 58-vjeçar me inicial G.K.,  nga fshati Karbunarë është vënë nën hetim pasi ndezi zjarr në tokën  e tij për të djegur barërat, por flakët i dolën jashtë kontrollit, duke djegur një sipërfaqe tjetër toke në të cilën ndodhej ushqim për bagëtitë.

Sipërfaqja e tokës, në të cilën u dogj ushqimi  është në  pronësi të një tjetër bashkëfshatari me iniciale P.N. Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

"Në vijim të punës hetimore për identifikimin dhe vënien përpara përgjegjësisë ligjore të autorëve të zjarrvënieve të qëllimshme apo nga pakujdesia, specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Lushnjë referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasin G. K., 58  vjeç, pasi në Karbunarë, ka ndezur zjarr për djegien e barërave në tokën e tij, dhe si pasojë e përhapjes së flakëve është djegur një sipërfaqe toke me ushqim për kafshët, në pronësi të shtetasit P. N.", njofton Policia.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Turi: 03/08/2022 15:34

    Futini ne burg keta idiote se po djegin vendin qe mallkuar qofshin

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Sherr në përfundim të ndeshjes! Lojtari i Tiranës valvit flamurin në mesin e fushës, ndërhyjnë ata të Partizanit (VIDEO)

Sherr në përfundim të ndeshjes! Lojtari i Tiranës valvit flamurin në mesin e fushës, ndërhyjnë ata të Partizanit (VIDEO)