Ndikoi për të liruar një të burgosur në vitin 2021, në burg ish-shoferi i Prokurorisë së Kukësit

Gjykata e Posaçme ka lënë në burg 38-vjeçarin Arian Cengu, i arrestuar me akuzën e ushtrimit të ndikimit të pa ligjshëm me qëllim lirimin e një të arrestuari për kundërshtim të punonjësve të policisë.

 38-vjeçari i cili aktualisht punonte si avokat, akuzohet se ka ndikuar në mënyrë të paligjshme, në vitin 2021 kur ishte punonjës në Prokurorinë e Kukësit, për lehtësimin e masës së sigurisë, ndaj shtetasit Fatri Iseberi, i arestuar për kundërshtim të punonjësve të policisë.

Lajmi ne perditesim

 

 

 

S.G/KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të marrë fund kaosi në kuvend?×

Lajmi i fundit

 Lidhja Demokratike e Kosovës zgjedh Kryesinë e re, ja emrat e nënkryetarëve dhe anëtarëve

Lidhja Demokratike e Kosovës zgjedh Kryesinë e re, ja emrat e nënkryetarëve dhe anëtarëve