Ndizen dritat e pemës së Vitit të Ri në Kosovë, dhjetra qytetarë mbushin pedonalen

Ndizen dritat e pemës së Vitit të Ri në Kosovë, dhjetra qytetarë mbushin pedonalen

Pema e Vitit të Ri në qendër të Prishtinës

Pavarësisht se kishte dilema nëse Prishtina nuk do të zbukurohej për shkak të situatës së koronavirusit, mbrëmjen e sotme u ndezën dritat e pemës së Vitit të Ri në kryeqytetin kosovar.

Një numër i madh qytetarësh mbushën sheshin "Nënë Tereza" për të shijuar atmosferën festive përpara se të fillojë ora policore.

Edhe vetë kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti në një postim në Facebook ka shkruar se ky vit ishte një sfidë për të gjithë, por që si i tillë bashkoi qytetarët kosovarë edhe më shumë dhe i  bëri më solidarë, duke i mësuar të shikojmë nga njëri tjetri me zemër.

Ndryshe, shumë komuna në Kosovë janë shprehur kundër zbukurimit të qyteteve për shkak të gjendjes me koronavirusit, ku vetëm në 24 orët e fundit në vendi janë konfirmuar edhe 19 viktima dhe 468 raste të reja si pasojë e koronavirusit.

E.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi