Ndizen dritat e pemës së Vitit të Ri/ Rama: Në këto kohë festash të rrimë në shtëpi me fëmijët dhe prindërit

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur që urimin e tij në ditën q ëu ndezën dritat e Pemës së Vitit të Ri ta bëjë me një mesazh. Një mesazh që shkon për të respektuar masat anti-COVID, për të shëndetin e të gjithëve.

"Duke uruar të keni pasur një fundjavë të qetë Ju lutem, të gjithëve, që në këtë atmosfere festash t’i kushtojmë̈ qëndrimit në shtëpi, me fëmijët e prindërit, sa më shumë kohë të jetë e mundur përtej detyrimeve të punës së secilit dhe ta vemë mbrojtjen e shëndetit mbi çdo dalje jo të domosdoshme nga shtëpia", shkruan Rama.

 


Lajmi kryesor:

VIDEO: 3, 2, 1...Ndizen dritat e Pemës së Vitit të Ri te Sheshi 'Skënderbej'! Veliaj: Të japim mesazhe shprese! Rama: Këto kohë festash të rrimë në shtëpi


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Koronavirusi/ Komiteti Teknik i Ekspertëve lë në fuqi masat kufizuese. A jeni dakort me vendimin?×

Lajmi i fundit

John

6 këshilla drejtuar shoferëve për udhëtimin me kujdes në ditët me mot të acartë!