Ndjekje si në filma të Hollywood-it, helikopteri i policisë spanjolle vihet pas burrit në skaf me drogë/VIDEO

Ndjekje si në filma të Hollywood-it, helikopteri i policisë spanjolle vihet pas burrit në skaf me drogë/VIDEO

Ndjekja me helikopter në Spanjë

Turistët që po pushonin në plazhin Manilva në Malaga të Spanjës, ishin dëshmitarë të një aksioni policor që ngjante shumë me skenat e filmave aksion të Hollywood-it.

Teksa dhjetëra pushues po laheshin, një helikopter filloi të fluturoj mbi kokat e tyre duke ndjekur një person që ishte në një skaf.

Por, është interesant se si burri që ishte në skaf fillon çdo herë e më shumë të lëviz afër plazhit, dhe në një moment ngec në rërë. Turistët e habitur me atë çfarë po ndodhte filmuan gjithçka.

Pasi e kupton se nuk ka nga t’ia mbath, burri zbret nga skafi dhe fillon të vrapojë nëpër rërë, kurse policia më vonë ka njoftuar se bëhej fjalë për një narkotrafikant të cilit i ishin vënë pas.

“Në anijen që po ndiqej nga helikopteri transportohej një sasi e madhe e droge. Burri që u mundua të ikë nga autoritetet është arrestuar”, thuhet në një komunikatë të policisë spanjolle.


(Deklarata e policisë spanjolle)

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, Në Apel gjyqi për Arbër Paplekaj, avokati: Qëlloi në kushtet e vetëmbrojtjes

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, Në Apel gjyqi për Arbër Paplekaj, avokati: Qëlloi në kushtet e vetëmbrojtjes