Ndjekje si në filma në autostradë, tropojani nuk i ndalon policisë dhe i godet me makinë, kapet në Vorë (VIDEO)

TIRANE - Ndjekje si në filma, mjaft e rrezikshme, është ajo që policia ka bërë ditën e djeshme në autostradën Tiranë-Durrës, ku mundi të ndalojë në përfundim shoferin nga Tropoja dhe vëllain e tij.  Franga, karta banke zvicerane dhe një thikë u gjet në makinën e tyre.

33-vjeçari nga Tropoja Mirsad Kuçana, me një makina me targa të huaja BMW, nuk iu bind urdhrit të policisë për të ndaluar në dalje të kryeqytetit. Por shoferi ka shtuar akoma më shumë shpejtësinë dhe manovrat e rrezikshme duke u bërë rrezik serioz për veten dhe punonjësit e policisë rrugore, ku në tentativë për t’u larguar, ka goditur dy mjete të Policisë Rrugore të Tiranës, që po e ndiqnin pa ndërprerje.

Një ndjekje që ka vazhduar me këto manovra të rrezikshme nga Tirana, e derisa kur ka kaluar Vorën, 33-vjeçari Mirsad Kuçana ka braktisur makinën në anë të një rruge rurale dhe ka vrapuar. Aty është zbuluar që në automjet me të ishte edhe vëllai i tij, E.Kuçana. Pas ndjekjes nga afër policia arrestoi shoferin ndërsa vëllai i tij do të hetohet në gjendje të lirë.  

Të dy personat dhe janë shoqëruar në Komisariatin e Policisë Vorë, për veprime të tjera hetimore e procedurale. Gjatë kontrollit në automjet dhe në trup, Policia gjeti 12400 franga zvicerane, një thikë dhe disa karta banke zvicerane, në emër të 33-vjeçarit tropojan.

Mirsad Kuçana u arrestua për veprat penale “Kundërshtim i punonjësit të Policisë së Rendit Publik”, “Shkatërrim prone”, “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të Policisë së Rendit Publik” dhe “Pastrim i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale". Ndërsa vëllai i tij për veprën penale “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të Policisë së Rendit Publik".

Paratë e bllokuara tropojanit

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 11:44
Kush është tropojani që rrezikoi policinë?! Nga punonjës policie në 'ushtar' të Vis Martinajt (VIDEO)

Mirsad Kuçana nga Tropoja njihet si anëtar i grupit të Ervis Martinajt. Ai është akuzuar si një ndër personat ekzekutor të Enton Nikes në vitin 2015 në restorant "Muraga" në Linzë. Ka qenë pjesë e strukturave të Policisë së Shtetit prej vitit 2009, kur ai mbaroi Akademinë e Policisë e deri në fillim të vitit 2015. Menjëherë, pas kursit 6-mujor të policisë, Kuçana u emërua në patrullën e përgjithshme të Komisariatit nr. 2, detyrë të cilën e mbajti deri në nëntor të 2013. Më vonë ai u transferua në Drejtorinë e Policisë së Qarkut të Durrësit, ku edhe atje ka qenë me të njëjtën detyrë, në patrullën e përgjithshme. Kuçana kishte hequr dorë nga shërbimi policor dhe punonte si badigard në klubet e natës dhe si roje sigurie në lojërat e fatit në kryeqytet.

Nga pamjet filmike te siguruara ne restorantin ku ndodhi ekzekutimi, Mirsadi ka qenë prezent në momentin e vrasjes së Enton Nikës dhe plagosjes së pronarit të bar-restorant “Muraga”, Ismet Gaxherri. Ndaj Kuçanajt, rëndonte akuza për “Vrasje me paramendim e kryer në bashkëpunim”.

G.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Zani: 17/03/2020 19:16

  JAM DAKORT ME OPINIONIN E CENIT,,,RENEA DUHET TI EKZEKUTOJE KETA NDYRESIRA PYLLI...

  Përgjigju
 • Selenice: 17/03/2020 18:15

  Malesia e thelle e Vlores ka malokete me të trashe ne republike, vlonjatet maloke janë me të leshtete

  Përgjigju
  • Fredi: 18/03/2020 13:44

   Hahahahahaha shum e drejt, fiks! Hahahahaha!

 • nik: 17/03/2020 16:53

  Ky ka mundesi qe eshte vrases me pagese.

  Përgjigju
 • Korona: 17/03/2020 16:12

  Shtaze malokerie

  Përgjigju
 • Tani: 17/03/2020 16:06

  Nuk justifikohet veprimi I te arrrestuarit, organet kompetente te zbatojne ligjin por shfryrja e mllefit ndaj krahinave te caktuara dhe perdorimi I epiteteve te papershtatshme eshte I papranueshem. Duhet te merrer ne konsiderate edhe kush komenton dhe cfare niveli eshte si dhe prejardhja e tij familjare. Mos harrojme te gjithe jemi shqiptare dhe asnjeri nuk eshte me superior as tjetri.

  Përgjigju
 • Ceni nga Balldreni: 17/03/2020 15:55

  Gjallè qènke akoma O Fredi FUNERALI ?!!!!!!!

  Përgjigju
  • Fredi: 18/03/2020 13:43

   Ik or pler bajg Vlore Faik bajg islomi!

 • Fredi: 17/03/2020 14:33

  A ju beri pershtypje se gjate ndiekjes se policise asnje makine nuk ndaloi per ti hapur rrugen mjetit me sinjal te policise. Ky mjet mut te ishte ambulance! O shofere injorante, ndaloni per ti hapur rruge nje mjeti me sirene.

  Përgjigju
  • Fredi: 18/03/2020 13:43

   Ore PseudoFred ti nuk je Fredi origjinal, ti nuk je tironc or toç kuklle ti je vet Faik pler kokrrjepmi pula myzeqare e vlonjat trapi qe shkrun n emer tFredit, pler injorant. Faik plera osht kaq i smur sa shkrun nga 30 profile si : Vlore , Vlore2, vëzhguesi, lexuesi xXx, Loni, Ceni, Bajg Gjoleka e shum e shum emna tjer, yyyt pler!

  • Faik: 17/03/2020 15:39

   Mé béri Pérshtypje Vajza jote me Gruan ténde duke KÈRCYER NAPOLONI me Loshi HAMSHORIN dhe duke DJEGUR SHAMINÉ

 • Luani: 17/03/2020 14:20

  Njerez ma hipokrik qe ju nuk kam pa as mos pafsha njeriu i vendit tend nuk gjykohet nga vendi i atdheut tend o analfabet te strukur keq po ne SHqipetaret we morem rrugat e botes dhe nuk na pargjykon askush sic beni ju o mendje primitiv jam i sigurte qe shume prej jush kane motra dhe vellezer jashte Shqiperise pyesni pak ai pargjykon kush si ju qe beni me bashkeatdhetarin tuaj ai pe kundershton ligji dhe policin te shoje para drejtesis sepse do jua kujtoj pe male ka nga Konispoli deri ne Vermosh por te gjithe jemi Shqipetare dhe leni perrallat mali dhe fusha pa paragjykime zoti i ruajte Shqipetaret kudo ne bote

  Përgjigju
  • Xhiro: 17/03/2020 16:16

   Popull putan albanesi vetem e vetem se esht tropojan dhe se saliu esht qe andej popull vk

 • Trump: 17/03/2020 13:43

  Nga polic behet kriminel. Hajde tru hajde. Ta gezosh burgun tani.

  Përgjigju
  • Xhoni: 18/03/2020 09:04

   Nga 450 mijlek ne muaj qe sdalin per wira,uj,drita me 12mij franga e bmw. Te dhjefsha policin e punen e shtetit qe kemi ne.

  • A. N.: 18/03/2020 00:37

   ...nga kriminel mund te behet edhe deputet, kryetar bashkie, president.

 • Eri: 17/03/2020 13:41

  Me kto tipa qe kendershtojn policine tmerret Renea t'i rrjepi nga kembet,kto kriminela duen izolu ke burgu spacit

  Përgjigju
 • agim: 17/03/2020 13:28

  Keshtu eshte kur maloku bie ne qytet dhe drejtsia ska rrogen e marrin prokuror dhe gjyqtar por akoma spo mundet kush me i vu ne pune. Shtet i flliqt e gjysor mese se i kurruptuar ky paska kohe qe duhej te ishte ne burg. Jam i sigurte se mbas dy ditve lirohet dhe diku pas 3 muajsh ben perseri krim.

  Përgjigju
 • Xxx: 17/03/2020 13:21

  E rrofsh oj Birish qe naj prune te gjith qytetaret ne Tirone or Taj.

  Përgjigju
 • Ceni: 17/03/2020 13:12

  RENEA duhet ta kishte ASGJÉSUAR dhe pastaj tja u hidhte QENÈVE tè rrugès kètè KÈRMÈ , BANDIT , KRYEKRIMINEL , KRYEKUSAR dhe VRASÈS me PAGESÈ !!! Ju bèj thirrje té AFÈRMVE tè Elton Nikès qè tè marrin GJAKUN , dhe ta ZHDUKIN pèr sè GJALLI kètè PLEHRÈ dhe FEKALE tè KONTAMINUAR !!! MOS e lèshoni nga BURGU kètè NDYRÈSIRÉ

  Përgjigju
  • Andon: 17/03/2020 20:46

   Thuj gjykata

  • Andon: 17/03/2020 20:44

   O cen koburja ca esht renea , rilindje ripjellje

  • cen: 17/03/2020 16:55

   po ti do djeg me benzin mor bethq...a ke moter te shpija ta rahatoj ai nburg se ska me cfar te merret tani...

 • Shqiptar: 17/03/2020 13:04

  Mbylleni ne kafe majmunin. Mbylleni ne burg per shume e shume vite.

  Përgjigju
 • Gesa: 17/03/2020 13:02

  Po pse nuk i asgjesoni keto plera o shtet.Me gjyqtaret qe kemi neser i ke te lire Duhen skuadra speciale qe ti eliminojn fizikisht ndryshe nuk behet shtet.Shqiptari do diktature si ne Kine,plumb kujt nuk i bindet policise.

  Përgjigju
 • TONI TIRANE: 17/03/2020 13:01

  Maloke te trashe dhe shpellare qe vetem mendjen per pisliqe e keni . ju shplafte Korona Duhet te shfarosen keta plehra

  Përgjigju
 • Festimi: 17/03/2020 12:41

  MALOK I QELBUR,,NJEREZ TE POSHTER ANTISHTET,,ta rrifni sa tu haje krahu....

  Përgjigju
 • Raul: 17/03/2020 12:28

  Pas shpellarit te Kukesit qe ecte me kale neper qytet ky shpellari i Tropojes ka dale te provoje forcen e shtetit, tja thyeni brinjet dhe te kalbet ne burg horri se duhet te jete kontigjent i Sahit tritol molotovit kryehajdutit te cez.

  Përgjigju
  • Tosi: 18/03/2020 09:26

   Do jete ushtar i Agron kulicaj, ose i Sahid dollap molotovit, se gjithe shpellaret nje turi kane, zoti na ruajt prej tyre.

 • www.youngtribune.com: 17/03/2020 12:06

  Drejtesia e vonuar dhe e korruptuar

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Kualifikueset e Euro 2024, kush e fiton ndeshjen Poloni-Shqipëri?×

Lajmi i fundit

Të shtënat me armë te Top Channel, Report Tv siguron foton e mjetit të djegur të autorëve! Brenda kishte kallashin

Të shtënat me armë te Top Channel, Report Tv siguron foton e mjetit të djegur të autorëve! Brenda kishte kallashin