Ndodh në Kinë! Një punonjës u pushua nga puna se qëndronte shumë gjatë në tualet

Ndodh në Kinë! Një punonjës u pushua nga puna se qëndronte shumë gjatë në tualet

Një punonjës në Kinë u pushua nga puna për një arsye që jo shpesh e dëgjojmë. Qëndrimi me orë të gjata në tualet, ka bërë që shefi i tij të marrë vendimin për ta pushuar nga puna në vitin 2015.

Ai qëndronte në tualet nga 47 minuta deri në 6 orë, por Wang paditi asokohe punëdhënësin e tij për shkarkim të padrejtë nga puna. Qëndrimin kaq gjatë në tualet e shpjegonte se ndodh për shkak të disa probleme shëndetësore që ai pati kaluar.

Mirëpo, Wang e humbi çështjen, pasi gjykata e arbitrazhit vendosi në favor të punëdhënësit të tij.

Kinez i identifikuar vetëm si Wang, iu nënshtrua operacionit në dhjetor 2014 dhe u kthye në punë në korrik 2015. Ai i ishte nënshtruar një operacioni për një problem anal dhe pas rikthimit në punë kishte sërish probleme dhe kalonte 6 orë në tualet çdo ditë.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush ka mbajtur qëndrimin më të saktë rreth situatës në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Prapaskenat e një emisioni politik, Marsela Karapanço rrëfen çfarë ndodh pas vijës së parë

Prapaskenat e një emisioni politik, Marsela Karapanço rrëfen çfarë ndodh pas vijës së parë