Ndodhi në Sarandë, polaku i dëmton banesën fqinjës ruse

Ndodhi në Sarandë, polaku i dëmton banesën fqinjës ruse

Një konflikt mes një shtetasi polak dhe një shtetaseje ruse ka ndodhur në qytetin e Sarandës.

Policia thotë se ka nisur hetimet për 40 vjeçarin pasi për motive të dobëta ka dëmtuar pajisjet në banesën e fqinjës së tij ruse.

“Komisariati i Policisë Sarandë referoi materialet në Prokurori, ku pas komunikimit me prokurorin e gatshëm, nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin polak T. K., 40 vjeç, pasi dyshohet se për motive të dobëta, ka dëmtuar disa pajisje në banesën e një shtetaseje ruse (fqinje me të)”, njoftoi Policia e Sarandës.

S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Këshilli Bashkiak miraton projektin e ri “Ecole 24”: Kurse falas në teknologji për të rinjtë

Këshilli Bashkiak miraton projektin e ri “Ecole 24”: Kurse falas në teknologji për të rinjtë