Ndoka: PD ka vjedhur votat e mia! Aleatët u sakrifikuan që Basha të bëhej lider, por nuk ia doli

 

Kreu i PDK-së, Nard Ndoka ka bërë një akuzë të fortë duke thënë se votat e tij personale janë vjedhur nga PD-ja.

"Jam masakruar me votat e mia personale, votat e mia janë vjedhur nga PD-ja", tha Ndoka.

Ai ka pasur kritika të ashpra për Bashën, duke thënë se nuk u bë asnjëherë lider i PD-së, edhe pse vetë aleatët u sakrifikuan që Basha të rritje.

"Basha duhet të heqë dorë nga interesat e ngushta të tij, të heqë dorë nga komisionerët partiak. PD është një parti e madhe e hapur, mund të operohet dhe me lidershipi, Basha tentoi që të dilte ai si lider i kësaj partie dhe nuk ia arriti. Ne kemi bërë sakrificë që dhe Basha të rritej dhe djegia e mandateve", tha Ndoka.

Nisur nga kjo, ai thotë se shtator-tetori do jetë koha kur do të vendoset për lidershipin brenda PD-së, por edhe partive të vogla aleate.

"Në shtator -tetor do të ketë një vendimarrje përfundimtare për vazhdimësinë e tij, apo për kryetarët e partive të tjera", tha Ndoka.


Lajmi kryesor:

Ndoka në Report TV: Votat e mia në Shkodër u vodhën nga PD! Basha fushatë individuale, i përjashtoi aleatët! S'na vuri në dijeni për grupin e mbrojtjes së votës


B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është gati Shqipëria për sezonin e ri turistik?×

Lajmi i fundit

John

Mblidhet KAS, shqyrtohen sot kërkesat ankimore për rezultatin e zgjedhjeve! PD ka kërkuar ripërsëritje në 9 qarqe, LSI ka ankimuar 5 (VIDEO-LIVE)